Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У Мінагро розповіли, чому здорожали продукти, і чи варто чекати на зниження цін

Ціни на продукти в Україні : чи буде здешевшання. Фото: Pixabay

Ціни на продукти в Україні : чи буде здешевшання. Фото: Pixabay

Унаслідок шкоди, якої українському агросектору завдало російське повномасштабне вторгнення, а також рекордної інфляції ціни на продукти в Україні істотно зросли. У найближчому майбутньому на їхнє зниження очікувати не варто, заявив очільник Міністерства аграрної політики та продовольства Микола Сольський в інтерв'ю RealistOnline.

З-поміж основних причин здорожчання в Мінагро називають дорогі логістику та ресурси, зокрема газ. Окрім того, за словами міністра, подальшому підвищенню цін на прилавках сприятиме також збільшення експорту.

Quote«Українська кукурудза зараз коштує приблизно $100, а в Польщі – майже $300. Для українського фермера це погано, адже він не покриває своїх затрат. Тому «зерновий коридор» спрямований на те, щоб аграрії вивозили й почали заробляти більше, щоб фермери могли розвиватися та сіяти, а в країні не було проблем із зерном у майбутньому. Це також означає, що фермер, який виробляє молоко або вирощує свиней, купуватиме зерно дорожче, тому свинина подорожчає», — зазначив Сольський.

За даними KSE Institute, непрямі втрати в сільському господарстві України через вторгнення рф cтаном на 15 вересня 2022 року сягнули $34,25 млрд.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. Строк дії погодженої в липні Чорноморської ініціативи, яка дозволила Україні відновити експорт зерна, добігає кінця 19 листопада.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини