Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Побутова техніка та електроніка в Україні найближчими місяцями може здорожчати на понад 50% — засновник «Алло»

Ціни на побутову техніку та електроніку в Україні – прогноз на найближче майбутнє. Фото: Pixabay

Ціни на побутову техніку та електроніку в Україні – прогноз на найближче майбутнє. Фото: Pixabay

Вартість побутових приладів і електроніки в Україні в найближчі 4 — 5 місяців може злетіти на 45 — 60%. Такий прогноз в інтерв’ю «ЕП» озвучив засновник і голова ради директорів ГК «Алло» Дмитро Деревицький.

За його словами, на це є дві причини. Перша – це повернення оподаткування імпортних операцій із липня і друга – стрибок курсу валют.

Quote«Через це імпортні товари подорожчали на 20%. А ті товари, які обкладалися митом (переважно електроніка) у розмірі 10 — 16% разом із ПДВ, подорожчали на 30 — 36%. Тобто з 1 липня ціни зросли на 20 — 36% у собівартості. Потім за двадцять днів Національний банк девальвував курс гривні на 25%. Це стало другим чинником, який вплинув на подорожчання електроніки», — роз’яснив він.

За оцінкою Деревицького, кожен ввезений з-за кордону товар має потенціал до здорожчання в діапазоні від 45% до 60%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Тобто це ПДВ 20% плюс курс 25% — отримуємо нижню планку 45%. Щодо верхньої межі подорожчання, то я можу сказати лише за тими товарами, які ми імпортуємо, адже розмір мита на них 12%. Тобто 20% ПДВ, плюс мито 12%, плюс курс – зростання на 25%, і виходить приблизно 60%. Тобто потенціал зростання цін на електроніку дуже великий», – розтлумачив він

Такі зміни, за прогнозом бізнесмена, матимуть негативні наслідки не лише для продавців імпортної продукції, а й для кінцевих споживачів. Деревицький додав, що «ці податки та курс рано чи пізно буде закладено у вартість товару, і споживач на собі відчує колосальне подорожчання».

За його словами, як порівняти із червнем, у серпні ціни на більшість електроніки зросли майже на чверть.

Контекст. Нагадаємо: у липні інфляція в Україні в річному вимірі зросла до 22,2%. У Мінфіні вважають такий показник не критичним.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини