Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Чому Зеленський наклав вето на закон про конфіскацію активів осіб, що потрапили під санкції

Зеленський ветував закон про конфіскацію активів

Зеленський ветував закон про конфіскацію активів

Президент Володимир Зеленський повернув до парламенту зі своїми пропозиціями закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності санкцій, пов'язаних з активами окремих осіб» (законопроєкт № 7194 ). Проєкт, поданий групою депутатів, був ухвалений Радою 21 квітня й 22 квітня направлений на підпис президенту.

Закон встановлює новий вид санкцій – стягнення в дохід держави активів, що належать фізичній чи юридичній особі, а також активів, якими вона може прямо чи опосередковано розпоряджатися.

Зеленський зазначив, що закон:

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
  • не встановлює чітких критеріїв, за якими особу може бути віднесено до тих, на кого поширюється дія такої санкції. Це не відповідає вимогам Конституції України;
  • наділяє новими повноваженнями Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) щодо виявлення та розшуку активів, що підлягають блокуванню, які належать фізичним і юридичним особам, зазначеним у рішеннях РНБО. Ці повноваження виходять за межі компетенції НАЗК, визначеної Законом «Про запобігання корупції»;
  • пропонує доповнити закон «Про санкції» положеннями про здійснення Вищим антикорупційним судом (ВАКС) адміністративного судочинства в справах щодо застосування санкції через стягнення активів у дохід держави. Водночас не передбачено внесення відповідних змін до закону про ВАКС, який визначає засади організації та діяльності цього суду.

Тому президент повернув цей закон зі своїми пропозиціями до парламенту для повторного розгляду в сесійній залі.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини