Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Херсонський кавун під окупацією. Чим його замінять продуктові мережі

Чим замінять херсонський кавун в українських продуктових мережах. Фото: east-fruit.com

Чим замінять херсонський кавун в українських продуктових мережах. Фото: east-fruit.com

Українські ритейлери знайшли заміну херсонському кавуну, якого особливо хочеться у серпні 2022 року, в очікуванні контрнаступу ЗСУ на півдні України.

Через тимчасову окупацію сезон баштанних у 2022 став дуже складним. Продуктові мережі зізнаються, що питання заміни призвело до затримок продукту на прилавках. Адже 75% всіх баштанних культур вирощується саме на Херсонщині. А доставка до Києва сотень тонн кавунів баржами в останні роки перетворювалась на національне свято.

У «Сільпо» розповіли The Page, що перші кавуни в мережу надійшли від українських фермерів — «Дунайського аграрія» з Одеської області. Але врожай не покриває потреб українців.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«З тижня на тиждень ми чекаємо значну партію кавунів звичайних, а також кавунів вогник, стайл та міні екстазі від «Уманського тепличного комбінату» та «Південьагропереробка» з Одеської області», — пояснили в «Сільпо».

Кавуни Одеської області затримуються через дощі, під час яких баштанні пізніше дозрівають. До того ж в Одесі зазвичай садять пізніші сорти. Пік їх дозрівання — вересень.

Через затримки баштанних в Україну змушені були завезти великі партії кавуна звичайного з Греції, Румунії та Молдови, а також кавуни без кісточок з Іспанії. В мережі вже можна знайти червоні, жовті та міні з Валенсії, Аліканте, Мурсії, Алмерії та Севільї.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Аналогічна ситуація з кавунами та динями в мережі Ашан, на полицях якого є як одеські, так і імпортні кавуни.

Quote«Зазвичай більшість кавунів йшла з Херсонського регіону, потім приєднувалася Одеса. У Херсоні клімат сприятливіший: кавуни дозрівають раніше, вони солодші, а грунти дозволяють вирощувати різні сорти (є безкісточкові сорти, кавун-ананас)», — пояснили The Page в компанії.

У мережах також наголошують, що попри затримки з поставками, цього року дефіциту кавунів не буде. За кілька тижнів пропозиція поповниться українським врожаєм.

Quote«Звісно, ми намагаємося віддавати перевагу одеським кавунам. Імпорт беремо лише за потреби. До того ж, український кавун надійніший на полицях, він довше лежить. Та і для українців він рідніший, смачніший, звичніший», — розказують спеціалісти із закупівель Auchan Україна.

Прогноз щодо ціни стримано оптимістичний. Зокрема, в Auchan Україна зазначають, що якщо ціна і впаде, порівняно з нинішньою, то лише символічно.

Коментарі

Всі новини