Мелітопольська черешня отримає зареєстроване географічне зазначення через історичне географічне походження. Це надасть їй право на визнання в ЄС. Заявку на реєстрацію подала «Асоціація виробників мелітопольської черешні».
Очікується, що реєстрація закінчиться наприкінці липня. Про це повідомила пресслужба Мінекономрозвитку.
Мелітопольська черешня відома ще з 19 сторіччя. Її вирощують у межах міста Мелітополя та навколишніх населених пунктів і збирають вручну.
У компанії «Мелітопольська черешня» 2018 року зібрали 610 тонн черешні, 90% якої експортували до Білорусі, Польщі та Молдови. Черешневі сади займають 275 га, з яких 73 га — молоді сади, які ще не плодоносять.
Того ж року українською черешнею зацікавився Китай. Компанія розглядала перспективу експорту ягоди літаками та контейнерами морем.
Контекст. У жовтні минулого року президент Володимир Зеленський підписав закон про правову охорону географічних зазначень.
2019 року для реєстрації географічного зазначення було визначено перші українські продукти із захищеними назвами. Це: «Гуцульська овеча бриндзя»,«Херсонський кавун», «Мелітопольська черешня», «Карпатський мед», а також вина — «Шабський», «Ялпуг», «Закарпаття» та «Білгород-Дністровський».
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Цифрова безпека вимагає співпраці на всіх рівнях: Підсумки InfoSec Ukraine 2025 у Києві