Адміністрація президента США Джо Байдена планує передати України пакет військової допомоги на $725 млн до того, як на посаду вступить Дональд Трамп. До пакету мають увійти, зокрема, протитанкова зброя, включаючи наземні міни, безпілотники, ракети Stinger, боєприпаси для HIMARS та інше. Про це пише Reuters.
Чи встигне Байден передати Україні обіцяну військову допомогу до приходу Трампа
Адміністрація Байдена планує передати Україні пакет допомоги із запасів Пентагону на $725, щоб встигнути виконати обіцянки до того, як на посаду у січні 2025-го вступить Дональд Трамп, який виступав проти таких витрат Сполучених Штатів.
За словами одного з джерел, до пакету військової допомоги мають увійти:
- наземні міни;
- безпілотники;
- ракети Stinger;
- боєприпаси для систем HIMARS;
- касетні боєприпаси, які зазвичай використовують у ракетах керованої ракетної системи залпового вогню (GMLRS), що запускають з установок HIMARS.
Конгрес США може офіційно оголосити пакет зброї у понеділок, 1 грудня 2024-го. Водночас вміст і розмір пакету можуть ще змінитися до того, як Байден офіційно підпише передачу допомоги.
Байден обіцяє використати всю суму, яку вже санкціонував і схвалив Конгрес, у рамках так званого президентського повноваження скорочення (PDA), яке дозволяє США використовувати поточні запаси зброї, щоб допомогти союзникам у надзвичайних ситуаціях. За словами Байдена, Україна отримає всі обіцяні $7,1 млрд до того, як він залишить посаду 20 січня 2024 року.
Чому протипіхотні міни США на полі бою в Україні викликають занепокоєння союзників
США десятиліттями не використовували протипіхотні міни, оскільки вони викликають суперечки через потенційну шкоду для цивільного населення. Уже понад 160 країн підписали договір про заборону використовувати їх на полі бою. Водночас Київ просить ці міни з початку повномасштабної війни рф, зокрема, в американських союзників. рф також використовувала їх на лінії фронту.
Міни, які Україна отримає від США, є «нестійкими» протипіхотними мінами з системою живлення, яка діє лише короткий час, тому ці пристрої не смертоносні. Це означає, що, на відміну від таких мін старшого покоління, вони не залишаться в землі, загрожуючи мирному населенню ще довгий час після припинення військових дій, пише Reuters.
Сполучені Штати очікують, що українська армія використовуватиме такі міни на власній території. Україна також зобов'язалася не застосовувати їх у районах, де мешкає цивільне населення.
Нагадаємо, адміністрація Байдена повідомила Конгрес, що планує списати $4,65 млрд боргу України. Це останній із серії кроків, покликаних зміцнити підтримку Києва перед вступом на посаду обраного президента Дональда Трампа.