Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Чи врятує гірськолижні курорти штучний сніг – дослідження

Гірськолижні курорти використовують штучний сніг. Фото: VALENTIN LUTHIGER

Гірськолижні курорти використовують штучний сніг. Фото: VALENTIN LUTHIGER

До середини 21 століття гірськолижний відпочинок стане занадто дорогим для середнього класу, а більшість зимових курортів закриються. Про наукове дослідження на цю тему повідомив сайт Американської асоціації сприяння розвитку науки.

Поточні кліматичні моделі передбачають, щ в найближчі десятиліття опадів узимку буде більше, але вони випадатимуть у вигляді дощу, а не снігу. Попри це нещодавно інвестори витратили кілька мільйонів швейцарських франків на розширення гірськолижного курорту Андерматт-Седрун-Дізентіс у Швейцарії. Вчені з Базеля вирішили дізнатися, наскільки вигідною є така інвестиція в перспективі до 2100 року.

Дослідницька група Базельського університету під керівництвом доктора Еріки Хілтбруннер підрахувала, як довго популярний курорт зможе забезпечувати повноцінний 100-денний лижний сезон для прихильників гірськолижного відпочинку. Команда зібрала технічні та економічні дані про роботу курорту й застосувала останні сценарії зміни клімату в поєднанні з програмним забезпеченням SkiSim 2.0 для прогнозів снігових умов із використанням технічного снігу та без нього. Результати досліджень опублікував Міжнародний журнал біометеорології.

Як стверджують науковці, використання технічного снігу справді може гарантувати 100-денний лижний сезон – принаймні на висоті 1800 метрів і вище. Але під час різдвяних свят у найближчі десятиліття бізнес, ймовірно, буде напруженим, оскільки погода часто буде недостатньо холодною в цей час і в попередні тижні.

Quote«Багато людей не усвідомлюють, що для створення снігу також потрібні певні погодні умови. Погода не має бути надто теплою або надто вологою, інакше розпилювана вода не зможе замерзнути в повітрі та випасти у вигляді снігу. Тепле повітря поглинає більше вологи, тому коли зими стають теплішими, технічно виробляти сніг стає все важче або зовсім неможливо», — пояснює Еріка Хілтбруннер.

І все-таки в найближчому майбутньому гірськолижний відпочинок продовжить існування. Технічне снігоутворення дає змогу операторам курортів тримати вищі лижні траси відкритими протягом 100 днів до кінця століття навіть за умови подальшої зміни клімату. Проте ціна такого задоволення буде дуже високою.

Розрахунки дослідників показують, що споживання води для штучного снігу для курорту Андерматт-Седрун-Дізентіс зросте приблизно на 80%. До кінця століття технічне споживання води становитиме приблизно 540 млн літрів проти 300 млн сьогодні. До того ж це не найгірший прогноз — для інших курортів попит на воду може збільшитися у 2,4 — 5 разів.

Сьогодні частина води, що використовується для створення снігу в районі Андерматт-Седрун-Дізентіс, надходить з озера Оберальпзе. З цією метою з водойми щорічно можна забирати максимум 200 млн літрів. Якщо потепління клімату не припинятиметься, озеро Оберальпзе проіснує до середини століття, після чого доведеться розробляти нові джерела.

Окрім того, Оберальпзе також використовують для виробництва гідроелектроенергії, тому зовсім скоро може виникнути конфлікт між потребами у воді для гірськолижного курорту та потребами для виробництва енергії.

У підсумку дослідження показало, що спочатку гірськолижний курорт Андерматт-Седрун-Дізентіс може навіть виграти від зміни клімату. Якщо нижчі та менші гірськолижні курорти будуть змушені закритися, туристи переїдуть на великі курорти на більшій висоті.

Quote«Без сумніву, збільшення виробництва снігу підвищить витрати води, а отже, і вартість гірськолижного відпочинку. Рано чи пізно люди із середніми доходами просто не зможуть собі це дозволити», — стверджує Хілтбруннер.
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини