Facebook Pixel

ООН посилює кампанію проти глобального потепління. Тепер в прицілі метан

Скорочення антропогенних викидів метану на 45% до 2030 року поставить світ на шлях до досягнення мети Паризької угоди щодо збереження потепління до 1,5 градусів Цельсія в цьому столітті.

Про це йдеться в новому звіті Програми Організації Об'єднаних Націй з навколишнього середовища (UNEP) та Коаліції з питань клімату та чистого повітря (CCAC), передає S&P Global Platts.

Чому метан

За оцінками, метан в 84 рази сильніше забруднює навколишнє середовище, ніж CO2, протягом 20-річного періоду.

Telegram Logo

За даними Міжнародного енергетичного агентства, нафтогазовий сектор у всьому світі викинув в атмосферу близько 72 млн тонн метану в 2020 році. Це еквівалентно загальним викидам CO2, пов'язаних з енергетикою, в усьому ЄС. В цілому, на частку метану припадає 35% антропогенних викидів в секторі викопного палива.

МЕА заявило, що двома найбільшими джерелами викидів є Росія, найбільший постачальник газу до Європи, і США, які також перетворилися на великого постачальника СПГ до Європи.

«Шляхом реалізації легко доступних рішень викиди метану можуть бути скорочені на 30% до 2030 року. Більшість з них припадає на сектор викопного палива, де відносно легко виявити і усунути витоку метану і зменшити викиди в атмосферу», — йдеться в повідомленні UNEP/CCAC.

Найбільший потенціал скорочення викидів метану спостерігається в нафтогазовій галузі, де запобігання витокам і уловлювання метану одночасно збільшує дохід компаній і протидіє викидів газу в атмосферу.

Дії ЄС і США

Європейська комісія в жовтні 2020 опублікувала свою першу стратегію по скороченню викидів метану і планує висунути законодавчі пропозиції з цього питання протягом 2021 року. Вони стосуватимуться «недорогих» ініціатив для енергетичного сектора, таких як виявлення і усунення викидів метану, а також відмова від спалювання газу на факелах при видобутку природного газу.

Стратегія також включає плани ЄС щодо взаємодії з країнами-виробниками із передових методів скорочення викидів метану.

ЄС заявив, що, якщо країни-виробники не візьмуть на себе значних зобов'язань по скороченню викидів метану, він розгляне можливість внесення пропозицій до законодавства про додаткові стимули до скорочення викидів викопного газу, використовуваного в ЄС.

У США Сенат в квітні 2021 відновив правила часів Обами з контролю витоків з нафтових і газових свердловин. Вони вимагають від компаній-видобувачів, щоб ті контролювали витоку, закупорювали їх і вловлювали метан з нових бурових майданчиків.

«США підтримують скорочення викидів метану як всередині країни, так і в усьому світі. За допомогою таких заходів, як дослідження і розробки, стандарти з контролю за копалиною і звалищного метаном, а також стимули для вирішення проблеми метану в сільському господарстві», — сказав Рік Дюк, старший радник спецпредставника президента США з питань зміни клімату.

Коментарі

Всі новини