Facebook Pixel

Продовження локдауну та обов'язкові тести: як в Україні та світі борються з ковідом

Жорсткий карантин в Україні триватиме до 24 січня. Однак головний санітарний лікар Віктор Ляшко не виключає продовження локдауну.

З 25 січня очікується стабілізація або навіть зниження кількості хворих, заявив Ляшко в ефірі телеканалу «Еспресо TV».

Водночас щодо продовження карантину виступав й міністр охорони здоров'я Максим Степанов. За його словами, є всі підстави для продовження локдауну. Передусім через новорічні свята, які супроводжувалися святкуваннями та подорожами.

Однак згодом він заявив, що після 24 січня Україна повернеться до адаптивного карантину. Він запевнив, що обмеження не будуть закінчувати до встановлених строків, але й продовжувати не збираються.

Жорсткі обмеження можуть бути відновлені лише у разі надкритичної ситуації.

Водночас в Італії режим надзвичайної ситуації через коронавірус продовжать до кінця квітня. Про це заявив міністр охорони здоров'я Італії Роберто Сперанца, передає агентство AGI.

У Німеччині заявили, що в лютому не зможуть істотно послабити карантинні обмеження, введені для боротьби з епідемією коронавірусу. Як пише агентство Reuters, про це заявив федеральний міністр охорони здоров'я Йенс Шпан. А ось уряд Португалії планує оголосити жорсткі обмеження з 14 січня. Триватимуть вони як мінімум до 30 січня. Очікується, що закриються сервіси громадського харчування та торгівлі (за винятком продовольчого сектора), а жителі країни не зможуть залишати свої будинки без вагомої причини.

Обмеження через коронавірус у Європі

У Нідерландах карантинні обмеження були продовжені до 9 лютого. Причиною такого рішення стало розповсюдження штаму з Великої Британії.

Крім того, уряд розглядає можливість введення комендантського часу. Також можуть залишитися закритими школи.

Велика Британія ввела обов'язкові тести на коронавірус для іноземців.

Відтак, з 15 січня всі, хто в'їжджає до Великої Британії, повинні пред'явити негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус, якому не більше 72 годин. Це не стосується дітей до 11 років.

Однак туристи з України крім тесту повинні пройти 10-денну самоізоляцію, незважаючи на результати.

Обмеження через коронавірус у США

Уряд США ж тільки планує ввести вимогу про обов'язкові негативні тести на коронавірус. Такі вимоги можуть ввести вже з 26 січня.

Однак поки що CDC та інші офіційні особи працюють над відповідними розпорядженнями. Очікується, що їх опублікують 13 січня.

Крім того, Канада та США закрили спільні кордони до 21 лютого.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉