Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

CBS перепросила за сюжет про «зникнення» західної зброї в Україні. МЗС вимагає розслідування

CBS видалив ролик про західну зброю, яка нібито зникає в Україні. В МЗС відреагували. Фото: Генштаб ЗСУ

CBS видалив ролик про західну зброю, яка нібито зникає в Україні. В МЗС відреагували. Фото: Генштаб ЗСУ

Американська телерадіомережа CBS перепросила за поширення сюжету про нібито зникнення зброї, яку Київ отримує від західних партнерів. Ролик слугував промо до документального фільму телеканалу «Озброюючи Україну» і був опублікований 4 серпня. Наразі твіт із сюжетом і саму кінострічку видалено з мережі.

Quote«Ми видалили твіт, що просуває наш нещодавній документальний фільм «Озброюючи Україну», у якому цитувалася оцінка засновника некомерційної організації Blue-Yellow Джонаса Омана, зроблена наприкінці квітня, що лише приблизно 30% допомоги доходить до лінії фронту в Україні. З того часу, за словами Омана, доставлення покращилося. Крім того, американські військові підтвердили, що аташе з питань оборони бригадний генерал Гаррік М. Гармон прибув до Києва в серпні для контролю та моніторингу над озброєнням», — йдеться в повідомленні.

Ба більше, CBS завила, що працює над оновленням документальної кінострічки. Її буде представлено пізніше.

В Україні відреагували на заяву телеканалу. Очільник МЗС Дмитро Кулеба зауважив, що вибачень і видалення ролика замало.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Ви ввели в оману величезну аудиторію, поділившись необґрунтованими заявами й підірвавши довіру до постачання життєво важливої військової допомоги народу, який чинить опір агресії та геноциду. Треба провести внутрішнє розслідування того, хто це зробив і чому», — йдеться в заяві міністра.

Контекст. Телеканал CBS випустив документальний фільм «Озброюючи Україну» (Arming Ukraine), основна думка якого полягає в тому, що західне озброєння, що постачається Україні, не доходить до фронту. У фільмі журналіст Адам Ямагучі їде в Україну з волонтерами некомерційної організації Blue-Yellow. Вони доправляють до країни бронежилети, дрони, каски, оптичні приціли та тепловізори. Голова Blue-Yellow Джонас Оман скаржиться на бюрократію та корупцію, а також заявляє, що на фронт доходить лише 30% поставлених обсягів військової допомоги.

У стрічці також наводиться заява засновника військової компанії Mozart Group Енді Мілборна, який говорить, що Україна є «чорною дірою» для зброї. Причина — у неможливості відстежити маршрути транспортування.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Свій внесок в обвинувачення України зробила й Amnesty International. У фільмі її представниця Донателла Ровера заявила, що не знає, «куди насправді йде західна зброя». Постачання озброєння в Україну вона порівнює із ситуацією з наданням зброї та техніки Афганістану, Іраку та Лівії, які згодом потрапили до «чужих рук».

Коментарі

Всі новини