Facebook Pixel

Бізнесмен Томаш Фіала розповів про плани щодо Сенс Банку і порадив Мінфіну скоріше його продати

Відомий бізнесмен, власник інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіала на зустрічі «EBA Global Outlook: Нова економіка України», яка відбулася у Києві 11 вересня 2023 року, підтвердив свій інтерес до націоналізованого Сенс Банку — колишнього Альфа-Банку Україна.

Томаш Фіала згадав, як у 2015 році в Україні виводили з ринку багато банків, через що утворилася велика пропозиція гарних активів за низькими цінами, чим тоді вдало скористалася його інвесткомпанія.

Проте зараз, за оцінками Фіали, ситуація, на щастя, інакша — український фінансовий сектор в результаті реформ, здійснених Нацбанком після 2014 року, є дуже міцним, добре капіталізованим. А в 2023 році, завдяки дуже високій обліковій ставці Нацбанку, банківський сектор має отримати історично найвищий прибуток. Тобто пропозиції дешевих активів з банківського сектору, як в період банкопаду 2014-2015 років, під час повномасштабного російського вторгнення немає і не має бути. Відповідно, ідея продажу Сенс Банку майбутньому інвестору за умовну гривню не знайшла підтримки.

«Ми сподівалися, що держава швидко націоналізує активи підсанкційних російських власників і ці активи будуть виставлені на продаж та приватизовані. Оскільки зараз заборонено виводити гроші з України через дивіденди, у багатьох інвесторів утворилась велика гривнева ліквідність, яку можна використати для приватизації російських активів», — зазначив Томаш Фіала.

На думку Томаша Фіали, Сенс Банк — цікавий банк, який непогано працює. З іншого боку, державі доволі складно тримати п'ять державних банків. Адже до війни стратегія розвитку передбачала приватизацію принаймні двох, або навіть трьох з чотирьох державних банків. Зокрема, до продажу готували націоналізований у 2016 році найбільший банк України — ПриватБанк.

Сенс Банк націоналізували в липні 2023 року

Сенс Банк націоналізували в липні 2023 року

Quote«Чим довше Сенс Банк перебуватиме у державній власності, тим менше він буде привабливий. Тому ми закликаємо Міністерство фінансів, яке відповідає за держбанки, якнайшвидше знайти радника для цього банку і виставити його на продаж. Я думаю, що це буде відкритий конкурс, але не буде багато інвесторів. Може ми купимо, може хтось інший, а ми допоможемо державі отримати більш високу ціну», — завершив Томаш Фіала.

Нагадаємо, під час націоналізації Сенс Банку ринком розповсюджувалися чутки про його можливе придбання польським інвестором. Можливо, саме цей гравець стане конкурентом Томаша Фіали на відкритому конкурсі з продажу Сенс Банку. Проте у відповідь на запит The Page у Нацбанку раніше повідомляли, що відповідно до офіційних комунікацій, Мінфін залучатиме інвесторів для продажу Сенс Банку після закінчення дії в Україні воєнного стану.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉