Безробітних за рік стало майже вдвічі більше, але їх приріст скоротився

Кількість безробітних в Україні скорочується. Фото: Pixabay

Кількість безробітних в Україні скорочується. Фото: Pixabay

Станом на 31 серпня 2020 року статус безробітного в Україні отримали 477,7 тис. осіб. Цей показник на 73% вище, ніж торік, повідомляє пресслужба Держслужби зайнятості.

Допомогу по безробіттю отримують 400 тис. осіб. Виплати допомоги по частковому безробіттю дозволили зберегти робочі місця для 367 тис. осіб, із них 179,9 тис. — ФОПи.

За час карантину — з 12 березня по 31 серпня 2020 року — статус безробітного отримали 444,4 тис. осіб. Працевлаштовано – 260 тис. українців.

Водночас кількість безробітних в Україні скорочується:

Telegram Logo
  • у квітні статус безробітного отримали 149 тис. осіб;
  • у травні — 97 тис.;
  • у червні — 75 тис.;
  • у липні — 68 тис.

За час карантину працевлаштували 260 тис. осіб. Найбільше роботи українці знайшли в галузі сільського господарства – 45% усіх працевлаштованих, переробній промисловості – 14% і торгівлі – 13%.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. За підрахунками Торгово-промислової палати, кількість безробітних за час карантину склала 2,5 — 2,8 млн українців. Це найвищий показник за останні 15 років. Європейський центральний банк заявив, що безробіття зросте й залишиться високим навіть після того, як світ почне відновлюватися після пандемії.

Наприклад, під час карантину міжнародний аеропорт «Київ» вирішив скоротити половину персоналу через кризу в авіагалузі, яку викликала пандемія COVID-19. Про плани скоротити половину співробітників повідомляли і в автоконцерні «Богдан». У МАУ звільнили майже тисячу осіб і урізали зарплати щонайменше на 20%.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини