Facebook Pixel

АРМА вже 4 місяці не може оцінити актив «Моршинської»

Агентство з розшуку та менеджменту активів досі не передало бренд «Моршинська» в управління ТОВ «Карпатські мінеральні води». Актив оцінюється вже майже чотири місяці. Про це інформує Transparency International із посиланням на дані АРМА.

Конкурс із обрання управителя заарештованого активу російського олігарха Михайла Фрідмана відбувся 10 березня 2023 року. Проте ТОВ «Карпатські мінеральні води» так і не почало управління заарештованим активом.

За даними агентства, після перемоги в конкурсі ТОВ «Карпатські мінеральні води» 3 травня 2023 року уклало договір з оцінювачем ПП «Габʼяно». Після цього розпочалася процедура оцінки активів та рецензування звіту.

При цьому корпоративні права на бізнес бренду «Моршинська» слідчий суддя передав в управління АРМА 11 листопада 2022 року.

Як АРМА має вдосконалити процес визнання управління активами?

На думку експертів Transparency International, процес визнання управління активами потрібно вдосконалити. Вони вважають, що Кабмін має розробити порядок, який визначатиме:

  • Вимоги до документів, які подають зацікавлені в участі в конкурсі.
  • Строки та порядок ухвалення рішень про оголошення конкурсу.
  • Правила ознайомлення з інформацією про активи, які висуваються на конкурс.
  • Критерії та методологію оцінювання пропозицій учасників конкурсу.
  • Порядок публікування рішень про результати конкурсу на управителя та договорів, що з ними укладаються.
  • Публічність засідань конкурсної комісії.

Проте експерти переконані, що навіть ці кроки не допоможуть управителю «Моршинської» ефективно виконувати свої повноваження.

Справа в тому, що згідно з законом управитель повинен узгоджувати свої дії з власником, тобто з підсанкційним олігархом Фрідманом (у даному випадку). Проте у Верховній Раді зареєстровані законодавчі ініціативи для вирішення подібних проблем.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉