Facebook Pixel

Ватажку антивакцинаторів Стахіву обрали запобіжний захід

Арешт антивакцинатора Стахіва. Фото: скриншот з трансляції Стахіва на YouTube

Арешт антивакцинатора Стахіва. Фото: скриншот з трансляції Стахіва на YouTube

Львівський суд обрав запобіжний захід для одного з лідерів антивакцинаторського руху Остапа Стахіва у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави 998,8 тис. грн. До цього засновнику руху «Права людини» вручили повідомлення про підозру в плануванні насильницької зміни або повалення конституційного ладу в Україні.

Quote«Сума обрана відповідно, оскільки злочин був вчинений проти основ національної безпеки... Заклики підозрюваного фактично полягають у поваленні конституційного ладу. Повністю ці мотиви були викладені в клопотанні прокурора, і вважаю, що застава відповідає вчиненому злочину», — наводить слова прокурора Юрія Курача «Суспільне».

Сам Стахів винесеним рішенням обурився та заявив, що його оскаржить.

Quote«Заставу ви чули? 998 090 гривень! Як ви думаєте, скільки українців заробляють так, щоб заплатити таку заставу? Я не маю почуття провини, щоб я давав заставу. Ми всі їхні доводи розіб’ємо, тому я жодні застави не буду ні збирати, ні давати», — заявив активіст.

Контекст. Остап Стахів — 36-річний скандальний львівський активіст, який виступає проти вакцинації від коронавірусу. Заснував рух «Права людини», мета якого, як вказано на сторінці групи, — «поширення інформації, обміну думками та вироблення дій для захисту прав людини, здоров’я, права на працю, на пересування, на вільний вибір вакцинації, вільний вибір інформації, захист тварин, захист зелених насаджень, захист власного майна та захист власності громади». Під час карантину проводив трансляції, під час яких «розвінчував» офіційні дані про коронавірус і вакцинацію. Виступив одним з організаторів мітингу антивакцинаторів у Києві 3 листопада.

Telegram Logo

16 листопада правоохоронці прийшли до Стахіва з обшуками та вручили йому повідомлення про підозру за статтею 109 Кримінального кодексу («дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), яким передбачено позбавлення волі до 10 років із конфіскацією майна або без нього. Тоді ж СБУ повідомила про блокування «деструктивної діяльності антиукраїнської мережі, яка під антивакцинаторськими гаслами намагалася дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в державі». Дії учасників, як вважають слідчі, координували куратори з РФ.

17 листопада Галицький суд у Львові мав обрати Стахіву запобіжний захід. Ватажок антивакцинаторів не з’явився до судової зали, пояснивши це перебуванням на лікуванні у Свалявській лікарні на Закарпатті. Там правоохоронці його і затримали.

Quote«Вони прийшли, просто мене скрутили і з лікарні винесли. У мене один із клапанів серця не працює, я можу в будь-який момент померти», — прокоментував Стахів своє затримання.

Коментарі

Всі новини