Facebook Pixel

Ахметов купив у Нусенкіса найбільше в Україні виробництво коксівного вугілля

Материнська компанія гірничо-металургійної монополії Ріната Ахметова «Метінвест» — Metinvest BV сконцентрувала контрольний пакет акцій найбільшого в Україні виробника коксівного вугілля.

До придбаних підприємств входять ключові шахтоуправління (ШУ) «Покровське» і Свято-Варваринська збагачувальна фабрика, які розташовані на кордоні Дніпропетровської та Донецької областей, поблизу коксохімічних підприємств «Метінвесту».

У компанії уточнили, що загальна сума винагороди за додаткову частку, придбану «Метінвестом» у Покровській вугільній групі, обумовлена вартістю опціону від 2018 року.

«Отримання ефективного контролю над Покровською вугільною групою стало можливим завдяки тому, що «Метінвест» придбав 24,77% акцій цього бізнесу в липні 2018 року, а також опціону на придбання решти 75,22% в інших співінвесторів за умови отримання всіх необхідних державних і інших дозволів», — сказано в повідомленні компанії.

У 2019-2020 рр., враховуючи потенційну інтеграцію з «Метінвестом», Покровська вугільна група реструктурувала значну частину своїх кредитів і позик. За станом на 31 грудня 2020 року, зовнішня заборгованість Покровської вугільної групи склала $535 млн. В основному, це реструктурована кредитна лінія на суму $480 млн із терміном погашення в 2030 році.

«Це важливе для нас придбання. В останні кілька років група відчувала постійний дефіцит в коксівне вугілля. Тепер же ми досягли повного самозабезпечення цією сировиною, що робить нашу вертикальну інтеграцію ще міцніше. Наступним кроком стане інтеграція нових активів в Групу для посилення синергії», — прокоментував придбання гендиректор «Метінвесту» Юрій Риженков.

Контекст. Антимонопольний комітет України від 1 жовтня 2020 року надав дозвіл нідерландській Metinvest BV на придбання контролю над дев'ятьма підприємствами, що входили раніше до групи «Донецьксталь» Віктора Нусенкіса, зокрема ШУ «Покровське».

Офіційно «Метінвест» Ріната Ахметова та Вадима Новінського в 2018 році придбав 24,99% акцій ШУ «Покровське» Віктора Нусенкіса за $190 млн. Тоді ж «Метінвест» отримав опціон на придбання решти 75,01%.

Надалі «Метінвест» продовжував придбання активів групи «Донецьксталь».

Шахтоуправління «Покровське» виробляє високоякісне вугілля марки К, що використовується для виробництва металургійного коксу. Станом на 1 січня 2019 року, мінеральні ресурси і запаси шахтоуправління за методикою JORC, склали 248 млн тонн і 151 млн тонн відповідно. Цього достатньо для забезпечення виробництва щонайменше на 30 років.

Свято-Варваринська збагачувальна фабрика — одне з найбільших збагачувальних підприємств в Україні. Проєктна потужність збагачення становить близько 8 млн тонн рядового коксівного вугілля на рік.

У 2020 році обсяги видобутку рядового вугілля Покровської вугільної групи склали 6,2 млн тонн, що на 55% більше, ніж у 2018 році. Виробництво вугільного концентрату — 3,2 млн тонн, що на 39% більше, ніж у 2018 році.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉