При цьому 30% респондентів відчули погіршення фізичного стану, і тільки у 16% він покращився. Про це пише Український інститут Майбутнього, посилаючись на дослідження "Емоційно-психологічний стан українців».
Згідно дослідженню, респонденти оцінили свій фізичний стан за січень 2023 року 3,35 бали (за шкалою від 1 до 5, де 1 – найгірша оцінка, 5 – найкраща оцінка). 54% респондентів зазначили, що, у порівнянні з попереднім місяцем, їхній фізичний стан змінився. Лише 2% відмітили, що фізичний стан покращився, 14% – дещо покращився, 25% – дещо погіршився, 5% – суттєво погіршився.
У середньому українці оцінюють свій психологічний стан на 2,94 бали (за шкалою від 1 до 5, де 1 – найгірша оцінка, 5 – найкраща оцінка). Лише 2% учасників опитування зазначають, що, у порівнянні з попереднім місяцем, їхній емоційно-психологічний стан покращився, 11% – дещо покращився, 46% – не змінився, 33% – дещо погіршився, 8% – суттєво погіршився.

39% часто відчувають почуття млявості чи втоми. Швидку стомлюваність – 39%, стурбований чи уривчастий сон – 36%, почуття тривоги чи страху – 35%, поганий настрій, надмірне занепокоєння з різних приводів, почуття напруженості чи нездатність розслабитися, відпочинок не відновлює сили, надмірно раннє пробудження – по 31%, швидку дратівливість чи гнів та труднощі із засипанням – по 30%.
Найбільше задоволення респондентам приносить:
1)спілкування з рідними/друзями (у тому числі з дітьми) — 53%;
2) перегляд фільмів/серіалів вдома - 43%;
3)проведення часу в інтернеті (YouTube, соцмережі, сайти) — 41%; 4)прогулянки на свіжому повітрі- 36%;
5)прослуховування музики — 25%.
Найбільш безпечною зону українці вважають для себе власний будинок — 72% опитаних. При цьому 61% українців все ще залишаються оптимістами і думають, що майбутнє буде позитивним для них.
Дослідження проводилося з 09 по 15 лютого 2023 онлайн. Було опитано 1200 респондентів. Виборка: комбінована — пропорційно стратифікована за регіонами, з квотним скринінгом на щаблі відбору респондента. Вибірка репрезентує доросле населення України інтернет-користувачів віком 18 років та старше. Статистична похибка з ймовірністю 0.95 не перевищує 2,89%.
Нагадає, що Gradus Research провів дослідження як майже рік повномасштабної війни змінив життя укранців, й які ключові соціальні тренді будуть актуальними цього року.