Цей день в історії: 22 липня 944 року було створено МВФ
22 липня в світі відзначають День гамака, День наближення числа «пі», другий День Гамельнського щуролова, в Гамбії – День незалежності, в Азербайджані – День національної преси, а в Есватіні (колишньому Свазіленді) – День Собхуза II, батька чинного короля (іНгвеньяма) Мсваті III.
The Page нагадує, які історичні події відбулися 22 липня в Україні та світі.
У 1099 році хрестоносці заснували Єрусалимське королівство. Першим главою держави з титулом «захисник Гробу Господнього» був обраний Готфрід Бульйонський.
У 1342 році почалася Повінь Святої Марії Магдалини – найбільша зареєстрована повінь Центральної Європи. Річки Рейн, Мозель, Майн, Дунай, Везер, Верра, Унструт, Ельба, Влтава та їхні притоки затопили значні території. Під водою опинилися міста Кельн, Майнц, Франкфурт-на-Майні, Вюрцбург, Регенсбург, Пассау та Відень. Крім Німеччини, постраждали Каринтія та північ Італії. За кілька днів у зливах випало понад 50% річної норми опадів. Повені зруйнували будинки, млини та мости. Хроніки кажуть, що в Кельні гребний човен міг проїхати над міськими укріпленнями.
22 липня 1376 року – це друга дата, яку пов’язують із Гамельнським щуроловом. День щуролова у німецькому місті Гамельн відзначають двічі – 26 червня та 22 липня. Справа в тому, що брати Грімм у своїй казці написали, що Щуролов вивів дітей із міста 26 червня 1284 року. Водночас, у вірші Роберта Браунінга йдеться про 22 липня 1376 року.
У 1653-му до Сучави, столиці Молдовського князівства, підійшла та почала облогу 7-тисячна армія Тимоша Хмельницького, старшого сина Богдана Хмельницького.
У 1763 році імператриця Катерина II видала Маніфест «О дозволении всем иностранцам, в Россию въезжающим, поселяться в которых губерниях они пожелают и о дарованных им правах». Імперії потрібно було освоювати південні регіони, і вона запросила німецьких колоністів. Так на півдні України з’явилося багато нових німецьких поселень.
У 1802-му імператор Гіа Лонг взяв Ханой та об’єднав В’єтнам після століть феодальних війн.
У 1819-му відбулася прем'єра вистави Івана Котляревського «Наталка Полтавка».
130 років тому, 22 липня 1894 року, у Франції відбулися перші у світі автоперегони на трасі Париж — Руан завдовжки 126 км. Найшвидшим фінішував граф Жюль-Альбер де Діон на авто з паровим двигуном, але «офіційна» перемога була присуджена Альберту Леметру, який вів бензиновий Peugeot.
У 1921 році Остап Вишня опублікував свій перший фейлетон на сторінках газети «Селянська правда».
У 1930-му в СРСР оцінку й оплату селянської праці почали вираховувати не в грошах, а в трудоднях.
80 років тому, 22 липня 1944 року, був створений Міжнародний валютний фонд.
45 років тому, 22 липня 1979 року, компанія Sony почала продаж перших касетних плеєрів Walkman. Улюблена музика стала доступною кожному і усюди.
10 років тому, 22 липня 2014 року, місто Сєвєродонецьк було звільнено від терористів так званої «лнр». Через вісім років, у червні 2022-го, росія окупувала та майже на 90% зруйнувала Сєвєродонецьк.
22 липня математики світу відзначають День наближення числа «пі». У форматі дати день/місяць воно записується як 22/7. Ще Архімед вирахував, що дріб 22⁄7 є звичайним наближенням числа π із точністю до двох знаків після коми.