11 листопада у світі відзначають Міжнародний день енергозбереження, в Анголі – День незалежності, в Латвії – День Лачплесіса – пам'яті героїв, полеглих за визволення країни, в Хорватії – День дітей, у Польщі – День незалежності, в Індії – День освіти, у Великій Британії, Канаді, Австралії – День пам’яті загиблих у Першій світовій, в США – День ветеранів, а у Франції, Бельгії і Новій Зеландії – День Комп’єнського перемир'я, що поклало край Першій світовій. Китайці на честь чотирьох одиниць (11.11) святкують День холостяка, а нідерландці та німці сьогодні рівно об 11:11 ранку почнуть святкувати карнавал, або Фаснахт.
нагадує, які історичні події відбулися 11 листопада в Україні та світі.
У 1215 році почався найбільший в історії середньовіччя Латеранський Вселенський собор. Понад 800 єпископів, королі європейських країн, посланці держав хрестоносців, а також патріархи Константинополя і Єрусалима (церква ще не розділилася на західну та східну) затвердили близько 70 канонів. Собор встановив обов'язкові 5% податку на церкву, засудив єретичні вчення, виробив юридичні основи для запровадження інквізиції, зобов'язав християн не менше як раз на рік сповідатися, а священникам берегти таємницю сповіді, визначив доктрину переєстествлення – процесу перетворення хліба і вина на тіло і кров Христа.
У 1480-му закінчилося «стояння на Угрі», і Велике князівство Московське, як традиційно вважають російські історики, позбавилось панування Великої і Золотої орди. Два війська стояли одне навпроти одного на березі річки Угра у сучасній Калузькій області з 8 жовтня, а потім майже одночасно розвернулися та розійшлися, не почавши битву. Західні історики вважають, що масштаб події, як і саме «татарське іго» – це міф російських істориків, починаючи від Карамзіна. Насправді Московія продовжувала сплачувати данину Кримському ханству до 1700 року.
У 1673-му відбулась Друга битва під Хотином. Війська Речі Посполитої під командуванням Яна Собеського завдали поразки армії османів.
На світанку 11 листопада 1918 року в штабному вагоні маршала Фоша в Комп'єнському лісі за 75 км від Парижа було підписане історичне Комп'єнське перемир'я між Німецькою імперією і країнами Антанти. Німецька імперія визнала повну капітуляцію. Так закінчилась Перша світова війна.
Того ж дня маршал Юзеф Пілсудський прийняв верховну військову владу у Польщі. Цей день вважається першим днем польської незалежності після століть розділення країни.
У 1942-му парламент Туреччини ухвалив Varlık Vergisi – податок на капітал, який переважно стягувався з громадян – немусульман з неофіційною метою завдати їм фінансового краху і покласти край їх помітному значенню в економіці країни.
У 1978-му Міністерство освіти УРСР директивою наказало «удосконалювати вивчення російської мови в загальноосвітніх школах республіки». Таким чином посилилась русифікація освіти в Україні.
25 років тому, 11 листопада 1999 року, директор лісабонського зоопарку привів на засідання Асамблеї Республіки Португалія лева і тигра: разом з тваринами він протестував проти слабкого фінансування зоопарку.
11 листопада 2022 року Херсон був звільнений від російської окупації.