Facebook Pixel

Польські фермери обіцяють заблокувати кордон з Литвою

Польські фермери обіцяють заблокувати кордон з Литвою

Польські фермери обіцяють заблокувати кордон з Литвою

Польські аграрії заявили про блокаду переходу у Будзісько на польсько-литовському кордоні. Не виключено, що литовські фермери також приєднаються до протесту і перекриють рух зі свого боку. Про це повідомляє in Poland.

Кароль Пєчинський, координатор протесту польських фермерів на кордоні з Литвою, заявив, що акція має на меті припинити явище так званої зернової каруселі. За словами аграрія, українське зерно нібито транзитом потрапляє до Польщі через Люблінське або Підкарпатське воєводство. Далі машина прямує до Литви. Після перетину польсько-литовського кордону транспорт більше не відстежується польськими службами. На території Литви документи на зерно змінюють, після чого вантажівка повертається до Польщі. Вантаж стає товаром євроспільноти, а отже, може вільно ввозитися до країни. Пєчинський вважає, що таким чином відбувається обхід ембарго, яке Польща запровадила 15 вересня на імпорт зерна з України.

Блокада в Будзісько має розпочатися в п’ятницю, 1 березня, о 10:00 і триватиме тиждень. В акції візьмуть участь фермери з Вармінсько-Мазурського та Підляського воєводств.

Головною вимогою протестувальників на польсько-литовського кордону є приєднання Литви до транзитної програми ЄС.

До протесту в Будзісько мають приєднатися литовські фермери, бо частина зерна опинилася на їхньому ринку і очікується, що вони також постраждають від падіння цін. За словами активістів AgroUnia, акція проти зернової каруселі відбудеться також на польсько-німецькому кордоні.

Тим часом прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск повідомив, що уряд країни внесе прикордонні переходи з Україною, а також ділянки автомобільних і залізничних доріг, до переліку об’єктів критичної інфраструктури. Він пояснив, що це дозволить прибрати перепони на кордоні для постачань військових та гуманітарних вантажів.

Quote«Для того, щоб військова, гуманітарна та медична допомога надходила українській стороні без затримок, ми включимо до переліку критичної інфраструктури пункти пропуску з Україною та зазначені ділянки доріг і залізничних колій», — наголосив очільник уряду.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉