Китайський коронавірус, який стрімко набирає обертів, стане суворим випробуванням на міцність для традиційних офісів і гнучких просторів.
Бізнес вже зазнає збитків у зв'язку з простоєм, однак після карантину його чекає ще маса сюрпризів. Пандемія визначить найбільш уразливі місця, які в боротьбі за поріділі ряди орендарів доведеться терміново змінювати. Керуючі компанії, які не зможуть знайти ресурс, чекає крах і ще більші збитки.
Насамперед, йдеться про якість вентиляційних систем, а також про очищення повітря. В умовах високої щільності відкритого простору це питання буде просто максимально актуальним. Буде попит на розумні рішення щодо вентиляційних потужностей. А розробники датчиків, які реагують на появу вірусів, просто озолотяться.
- Читайте також: Ринок нерухомості України та коронавірус: хто кого
По-друге, розробка інфраструктури для віддаленої роботи співробітників. Це коли ви сидите всі вдома, але в режимі реального часу користуєтеся засобами для ведення переговорів з мультимедійними потужностями або в конференц-залі проводите масштабний захід. VR і штучний інтелект допоможуть під час розробки всього ланцюжка роботи.
Будь-яка криза — це точка входу для безстрашних генераторів, здатних відшукати правильне рішення та впровадити його в життя.
По-третє, продовжуючи тему технологій, зросте в кілька разів попит на корпоративний відеоконференцзв'язок. Зазвичай популярні месенджери не можуть забезпечити належний рівень захисту даних або якість зв'язку. Проведення переговорів у дистанційному форматі дозволить оптимізувати і бізнес-процеси, і витрати бізнесу.
І, нарешті, особлива увага клінінгу, а також системам захисту. Це і безконтактні ключі для доступу на потрібний поверх, приміщення і між офісами; і політика чистих столів; і обмеження на обіди безпосередньо за робочим місцем. Професійне прибирання із застосуванням сучасних засобів для знезараження приміщень стане обов'язковим атрибутом.
Пандемія коронавірусу оголила низку давно назріваючих питань щодо частини грамотної організації корпоративного простору. Йдеться і про дотримання норм у проєктуванні сучасних офісних просторів, і про впровадження сучасних технологій для оптимізації життєдіяльності, і про банальні питання чистоти та гігієни.
Впевнена, що будь-яка криза — це точка входу для безстрашних генераторів, здатних відшукати правильне рішення та впровадити його в життя. Тому офіси та коворкінги виживуть і трансформуються в дійсно сучасні корпоративні та робочі простори. Щоправда, далеко не всі.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора