Безробіття в США зростає, Джо Байден хоче відповідальності соцмереж за контент, а Україна успішно розміщує ОВДП, але не може домовитися з МВФ. Чим ще запам'ятався тиждень?
Американські фондові індекси відчутно коригуються відразу з кількох причин. Міністерство праці США опублікувало свіжий звіт, згідно з яким кількість первинних заявок на допомогу з безробіття минулого тижня виросла до 861 тис., тоді як аналітики очікували подальшого зниження показника.
Виникли побоювання того, що ставки на активне відновлення економіки на початку 2021 року були надмірно оптимістичними. Раніше представники ФРС попереджали, що зростання споживчих витрат, що спостерігається на тлі роздачі стимулюючих чеків населенню, маскує реальний масштаб проблем на ринку праці країни.
Додатковою причиною падіння індексів є ротація секторів: інвестори перекладають капітал із лідерів ринку, представлених головним чином технологічними компаніями, в недооцінені акції.
В останньому інвестиційному звіті фонду Berkshire Hathaway, що належить Уоррену Баффету, міститься інформація про продаж паперів Apple, які продемонстрували значне зростання в останні 12 місяців, і купівлю акцій Chevron, Verizon Communications і страхової компанії Marsh & McLennan.
У Конгресі обговорюють способи тиску на великі технологічні компанії. Демократи звинувачують соціальні мережі в поширенні закликів прихильників Трампа до штурму Капітолію та хочуть притягнути їх до відповідальності.
Новий президент країни Джо Байден солідарний зі своїм попередником і розглядає можливість скасування ст. 230 закону про порядність у комунікаціях, завдяки якій соцмережі звільняються від відповідальності за розміщуваний користувачами контент.
Окремі сенатори наполягають на посиленні антимонопольного законодавства щодо великих гравців галузі. У жовтні 2020 року Міністерство юстиції подало в суд на Google, звинувативши фірму в монополії у сфері пошуку та реклами, яка заважає розвитку конкуренції. Судячи з усього, законодавці налаштовані серйозно, і найближчим часом ми побачимо нові судові позови та заборони.
Вашингтонський інститут міжнародних фінансів повідомив про зростання загального суверенного боргу всіх країн на 24 трлн упродовж 2020 року, до $281 трлн або 355% світового ВВП. Сталося це на тлі масштабних економічних стимулів, затверджених у рамках боротьби з негативними наслідками пандемії. У 2021 році обсяг глобального боргу повинен збільшитися ще на $10 трлн.
Попит на ОВДП, як і раніше, зберігається: 16 февраля Мінфін залучив 5,931 млрд грн у національній валюті. За словами голови Ради Національного банку, портфель нерезидентів вперше з червня минулого року перевищив 100 млрд грн.
2021 рік почався вкрай успішно: за неповні два місяці на аукціонах Мінфіну вдалося розмістити ОВДП на 48,8 млрд грн, що вдвічі більше аналогічного періоду 2020 року. Втім, провал переговорів із МВФ може відчутно ускладнити фінансування бюджету надалі. Іноземні інвестори уважно стежать за цим процесом і починають нервувати, коли організація негативно оцінює зусилля українського уряду у частині реформ.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора