Попри війну український гемблінг і далі працює, сплачує податки, зберігає робочі місця, а також активно допомагає державі в боротьбі з російською агресією. Окрім того, вітчизняний ринок азартних ігор залишається невіддільною частиною світової індустрії розваг, що вчергове підтверджується участю в галузевих всесвітніх бізнес-форумах.
28 — 30 червня в Барселоні відбувся черговий, 16-й, гемблінг-форум – World Gaming Executive Summit (WGES). Уже два десятиріччя поспіль WGES залишається найважливішою подією високого рівня для гральних онлайн-спільнот, а також організаторів наземних, лотерейних і спортивних ставок.
Широке представництво, репутація та глобальне охоплення, не кажучи вже про фантастичні можливості спілкування у високопрофесійному середовищі, роблять WGES найексклюзивнішим і найвпливовішим зібранням для гральної спільноти та всіх, хто з нею пов’язаний.
Мені приємно, що цьогоріч, попри такі важкі часи для нашої країни, українське представництво на цьому форумі довело, що вітчизняна індустрія гемблінгу залишається частиною світової індустрії розваг.
Зі свого боку я як представниця Ukrainian Gambling Council (UGC), професійної асоціації, що об’єднує понад 80% усіх легальних організаторів ринку азартних ігор в Україні, мала можливість донести інформацію до учасників WGES про те, що відбувається з вітчизняним гемблінгом.
Ми в Ukrainian Gambling Council працюємо для того, щоб Україна попри війну залишалася актуальною для світового гемблінгу. Для нас як представників UGC цей захід дуже важливий, оскільки ми змогли хоч у якомусь форматі відновити свою міжнародну діяльність. Цього року на WGES було суттєво оновлено порядок денний і, окрім традиційних напрямків роботи, широко висвітлювалися й обговорювалися такі теми:
- поширення нових технологій на гральному ринку, який розвивається з такою швидкістю, що у 2022 році на WGES почав роботу абсолютно новий стартап-центр;
- поява цілої низки молодих компаній, які поєднують сміливі ідеї, технічні інновації та підприємливість і в майбутньому можуть скласти конкуренцію давно відомим і потужним всесвітнім брендам;
- швидкий розвиток гральної індустрії на традиційних ринках гемблінгу – у Канаді та США;
- легалізація азартних ігор у країнах, що розвиваються, як глобальний тренд із підтекстом стрімкого поширення розвитку Hi-Tech рішень у гемблінгу.
Під час форуму я провела кілька зустрічей із представниками різних гемблінгових асоціацій, зокрема з BGC (Great Britain), а також із резидентами ринку Канади. Можу одразу сказати, що ніхто не очікував, що українські компанії будуть так завзято працювати під час війни, допомагати Збройним силам і зможуть зберегти персонал на роботі.
Усі в захваті від українського кейсу грального бізнесу. Він став прикладом для багатьох у Європі за лінією соціальної відповідальності та патріотизму: топові світові експерти не можуть назвати навіть п’ять кейсів, коли гральний бізнес так публічно й по-діловому ставав на захист власної держави.
Цей настрій може допомогти нам після перемоги, адже міжнародні гіганти, які входитимуть на нові ринки, шукатимуть можливості придбати успішні локальні проєкти, вкласти в них кошти та ресурси і вивести на нові рівні. І чим вищою буде репутація та впізнаваність наших компаній, тим вища ймовірність того, що саме вони отримають іноземні інвестиції.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора