Facebook Pixel

Гемблінг – це не роздрібна торгівля, або чому гральному бізнесу не потрібні РРО

Вікторія Закревська
Заступниця голови Ukrainian Gambling Council з комунікаційних питань

Війна – це не лише руйнування інфраструктури, знищення техніки та вбивства цивільного населення, а ще й суттєві зміни в способі життя всього суспільства загалом.

Тому багато чого, що в мирний час було звичайним і зрозумілим, під час війни виявляється непотрібним, а інколи – навіть шкідливим. Це можна відчути там, де чиновники й далі поводяться так, нібито війни немає.

Насамперед йдеться про царину регулювання економічних відносин. Саме тут деструктивний вплив багатьох управлінських рішень є чи не найбільш наочним. Особливо, коли замість створення умов для швидкої адаптації бізнесу чиновники послідовно не помічають війну й вимагають ще більше навантажити підприємців податками та додатковими витратами на непотрібні для роботи речі.

Страждають від цього всі:

  • і бізнес, якій виживає у форс-мажорних умовах війни;
  • і громадяни, які втратили роботу або вимушені шукати притулку в інших регіонах України чи за кордоном;
  • і держава, яка отримує все менше й менше ресурсів (зокрема й коштів до бюджету) через негаразди бізнесу та громадян.

Зараз, коли легальні організатори грального бізнесу в Україні попри всі складнощі не лише намагаються зберегти персонал, сплачувати зарплати та податки, а й розпочали системну роботу з волонтерської та фінансової підтримки ЗСУ, ТрО та гуманітарних ініціатив держави, їх намагаються примусити використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО).

Робиться це всупереч не лише чинному законодавству, але й офіційним роз’ясненням Державної податкової служби щодо порядку використання РРО/ПРРО.

Тому Всеукраїнська Рада Гемблінгу (Ukrainian Gambling Council – UGC), як профільна бізнес-асоціація, що об’єднує понад 80% усіх ліцензованих організаторів ринку азартних ігор в Україні, укотре вимушена нагадати: організатори азартних ігор, які працюють винятково в мережі інтернет, не зобов’язані використовувати РРО/ПРРО.

Відповідно до норм, викладених у п. 14 ст. 9 Закону про РРО, «під час розрахунку за послуги в разі проведення таких розрахунків винятково за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів», РРО не застосовується!

Як слушно зазначив голова UGC Антон Кучухідзе, щодо таких сервісів є однозначна позиція НБУ, яку викладено в листі Нацбанку № 57-0010/2314 від 13.01.2021 р., де зазначається, що до «сервісів переказу коштів» можна віднести, зокрема, сервіси небанківських фінансових установ, які мають ліцензію НБУ на переказ коштів без відкриття рахунків, що надають споживачам можливість робити оплату товарів (послуг), зокрема дистанційно.

Фактично всі організатори азартних ігор, які є членами UGC, здійснюють розрахунки з гравцями тільки за допомогою сервісів таких небанківських фінансових установ. Тому вимога чиновників щодо обов’язковості використання ними РРО є безпідставною та свавільною. І виконувати її категорично не варто.

Зазначу, що, тільки уніфікувавши позицію всіх учасників легального грального ринку України, можна буде протистояти нахабству певних структур.

Тому пропоную всім ліцензованим організаторам азартних ігор, які не є членами UGC, долучитися до дотримання цієї рекомендації, оскільки її реалізація відповідає спільним інтересам вітчизняного легального ринку гемблінгу загалом.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора