На перший погляд, польсько-українські відносини не потребують вдосконалення. Товарообігу між нашими країнами практично не зашкодила пандемія коронавірусу, контакти на вищому політичному рівні є інтенсивними. Проте потреба змінити парадигму двосторонніх відносин існує.
Ми і надалі живемо в ілюзії того, що досконало знаємо наших сусідів. У Польщі вивчення України справді більш розвинене, але ми часто сприймаємо одне одного через власні стереотипи.
У сучасному світі варто формулювати власні плани коротко та максимально зрозуміло. Тому гаслом двосторонніх відносин Польщі та України має стати «За нашу та вашу безпеку». У такий спосіб варто вдосконалити відоме гасло «За нашу та вашу свободу», адже ми вже живемо у власних державах, які потрібно захистити від зовнішніх загроз та внутрішніх викликів.
Безпека – фактор, який спроможний об’єднати не лише держави, а й окремих громадян. Це зрозуміла цінність. Це свідчення того, що Росія є спільним ворогом, якому наші держави готові протидіяти. Звісно, кожна у власний спосіб.
Функціонування «Люблінського трикутника» — це фактор безпеки. Боротьба проти запуску Nord Stream 2 в експлуатацію також є фактором безпеки. Визначення спільної політики щодо Білорусі – це також фактор безпеки. Формування спільного центральноєвропейського історичного наративу на противагу російським імперським підходам, безумовно, є вагомим фактором безпеки.
Усвідомлення необхідності захищати безпеку Польщі та України дозволить відсунути на другий план існуючі протиріччя, зменшити їхній негативний вплив на розвиток двосторонніх відносин. Варшава та Київ задовго відкладали «на потім» формування постійно діючого майданчика для обговорення проблем двосторонніх взаємин та їхнє висвітлення у медіа наших країн. Кращої нагоди, мабуть, не буде. Потрібно діяти!
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора
Читайте також