Нещодавно секретар Київради заявив, що у влади столиці недостатньо важелів, щоб контролювати забудову міста. Мовляв, виділивши ділянку, місто позбавляється можливості слідкувати за будівництвом, впливати на розвиток інфраструктури, обмежувати містобудівні умови та висоту зведених будинків.
Погоджуся, що у міста, дійсно, повинні бути повноваження для контролю всіх процесів, які в ньому відбуваються, зокрема, і забудови. На жаль, зараз через юридичні колізії система держархконтролю не працює в усій країні.
Але сподіваюсь, що в майбутньому все зміниться – ідеї щодо реформування містобудівної галузі в цілому передбачають, що у місцевої влади буде більше важелів впливу.
Але, перш ніж починати контролювати, потрібно розуміти цілі – контроль заради контролю нікому не потрібен, відповідно повинна бути якась стратегія, візія, нехай вона навіть називається генеральним планом, але забудовники повинні розуміти, за якими правилами вони грають.
Тому що, коли складається ситуація «чим більше нахабства, тим більше можна будувати», цивілізований ринок і місто не збудувати.
Дивно, але за місяць до повного скасування пайової участі, секретар Київради знову згадав про неї та поратував про її повернення. Мені здається, прогресивна спільнота вже тисячі разів написала, що пайова участь – це справжній податок на інвестиції.
І рішення про її скасування — тому доказ, але чомусь раз на декілька місяців знаходяться люди, які хочуть позагравати з аудиторією на цій темі.
Хтось знає, куди пішли мільярди гривень, сплачені забудовниками за всі ці роки? Ні. Ці гроші просто розчинилися. Міській владі час зрозуміти, що єдине місце, з якого може та повинно заробляти місто – це його ресурси.
Воно може брати плату за землю у вигляді оренди або викупу, або за доступ до деяких ресурсів, які саме місто і побудувало, а ось забудовник уже сам вирішуватиме, чи хоче він користуватися існуючою інфраструктурою або створюватиме нову під себе.

З 1 січня 2021 року всім містам і селам країни час змінювати підходи до наповнення своїх бюджетів і розвитку інфраструктури, як це роблять у всьому цивілізованому світі, а архаїчні підвалини треба залишити в 2020.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора