Ризики кризи. Чи може Україна обійтись без програми МВФ?

Анатолій Амелін
Анатолій Амелін
Співзасновник «Українського інституту майбутнього»

Наскільки критичним є для України несхвалення програми з боку МВФ? Сьогодні – це не критично, але неприємно для подальшої роботи з інвесторами, подальшого виходу України на зовнішні ринки.

Відсутність продовження програми з МВФ негативно позначиться на можливостях щодо отримання позики західних грошей та на вартості запозичень.

Водночас в України зараз досить великі золотовалютні резерви, позитивне сальдо платіжного балансу, що дозволяє нам утримувати українську національну валюту.

Проте відмова МВФ позначиться на нашій репутації. Крім того, позики МВФ досить дешеві – це 3%. У разі виходу на зовнішні ринки це буде вже понад 7%, тобто мінімум удвічі дорожче.

Крім того, продовження програми передбачає також проведення ряду реформ, непопулярних у населення, але досить корисних з точки зору економіки.

І все ж таки фінансово Україна зможе зараз обійтися без зовнішніх позик. Рік тому це було б більш критично.

Є ще один момент. У другій половині 2020 року фінансисти прогнозують світову економічну кризу. Враховуючи необхідність обслуговування зовнішнього боргу, в цій ситуації Україна навряд чи зможе залучити фінансове кредитування без схваленої програми від МВФ.

Якщо криза не почнеться, ми нормально пройдемо наступний фінансовий рік. Але з урахуванням світових економічних ризиків позитивне рішення фонду є запорукою нашої фінансової безпеки.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини