Наскільки критичним є для України несхвалення програми з боку МВФ? Сьогодні – це не критично, але неприємно для подальшої роботи з інвесторами, подальшого виходу України на зовнішні ринки.
Відсутність продовження програми з МВФ негативно позначиться на можливостях щодо отримання позики західних грошей та на вартості запозичень.
Водночас в України зараз досить великі золотовалютні резерви, позитивне сальдо платіжного балансу, що дозволяє нам утримувати українську національну валюту.

Проте відмова МВФ позначиться на нашій репутації. Крім того, позики МВФ досить дешеві – це 3%. У разі виходу на зовнішні ринки це буде вже понад 7%, тобто мінімум удвічі дорожче.
Крім того, продовження програми передбачає також проведення ряду реформ, непопулярних у населення, але досить корисних з точки зору економіки.
І все ж таки фінансово Україна зможе зараз обійтися без зовнішніх позик. Рік тому це було б більш критично.
Є ще один момент. У другій половині 2020 року фінансисти прогнозують світову економічну кризу. Враховуючи необхідність обслуговування зовнішнього боргу, в цій ситуації Україна навряд чи зможе залучити фінансове кредитування без схваленої програми від МВФ.
Якщо криза не почнеться, ми нормально пройдемо наступний фінансовий рік. Але з урахуванням світових економічних ризиків позитивне рішення фонду є запорукою нашої фінансової безпеки.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також