Є думка, що наймати штатного юриста в компанію — це вже архаїзм. Усе більше сучасних компаній переходять на юридичний аутсорс.
Звісно, є прихильники як штатних юристів, так і цілих юридичних компаній, тому давайте трохи поміркуємо.
Якщо ви власник компанії, незалежно від величини (від стартапів до холдингів), дайте відповідь на кілька простих запитань:
- Якою є чисельність вашого юридичного відділу?
- Як часто змінюється керівник юридичного відділу?
- Як часто змінюються юристи?
- Як часто юристи беруть відпустки та лікарняні?
- Чи передбачено відповідальність юриста за допущені помилки?
- Чи є юрист професіоналом у всіх сферах права?
- Чи траплялося таке, що ваші штатні юристи зривали дедлайни?
- Чи володіє штатний юрист усіма можливими ресурсами для розв'язання різних питань?
- Як часто доводиться звертатися до сторонніх компаній за допомогою?
- Які інструменти контролю використовуються у вашій компанії?
Відповівши на ці питання, фактично одразу можна зрозуміти, чи достатньо вашій компанії внутрішнього юриста.
На нашу думку, внутрішні ресурси компанії, яка наймає юриста в штат, є вкрай обмеженими.
Крім того, жоден із юристів не може надати компанії настільки широкий перелік переваг, який може надати юридична компанія.
Уже не кажучи про те, що юридичні компанії давно діджиталізувалися, і таких проблем, як, наприклад, працювати віддалено, навіть не може виникнути. Сучасні юридичні компанії використовують сучасні методи роботи та передові технології.
Це не тільки прискорює роботу вдвічі, а й надає ідеальні інструменти контролю над виконанням завдань — від звернення клієнта до остаточного розв'язання питання.
Наймаючи юридичну компанію на юридичне обслуговування, ви передусім отримуєте:
- Репутацію. Це найвагоміша причина, чому краще наймати юридичну компанію. Жодна компанія не пожертвує своєю репутацією, а отже, ви можете бути впевнені в якості послуг, що надаються на всі 100%.
- Швидкість. У сучасному світі швидко реагувати на події — це означає вже досягти 50% успіху. Погодьтеся, коли за вашими плечима ціла юридична фірма — почуваєшся спокійніше.
- Терміни. Це те, що плавно випливає зі швидкості. Звісно, коли є ціла команда, ви можете задавати будь-які екстремальні строки. Навіть улюблене «позавчора».
- Відповідальність. Також виходить із репутації. І чим краще репутація — тим вище рівень відповідальності.
- Гнучкість підходів до розв'язання завдань. Кількість юристів із різною сферою спеціалізації дає змогу знаходити рішення для майже безнадійних проблем.
- Наявність великої кількості різноманітних ресурсів. Для розв'язання питань клієнтів у юридичних компаніях є потужний арсенал різноманітних ресурсів, зокрема і сторонніх.
Юридичні компанії пропонують юридичний аутсорс — так зване юридичне абонентське обслуговування з огляду на потреби клієнта.
Для визначення обсягу щомісячної роботи юридична компанія передусім проводить юридичний аудит. Він дуже прозоро надає перелік усіх проблемних питань у компанії клієнта та шляхи їхнього розв'язання.
Далі визначається обсяг необхідної роботи та обсяг пакета юридичного обслуговування. Водночас пакет формується індивідуально під кожного клієнта з огляду на його потреби.
У пакеті може бути визначена погодинна робота або робота з відповідними документами та їхньою кількістю. А отже, такий пакет може коштувати не більше, ніж штатний юрист, водночас клієнт отримує цілий штат професіоналів, репутацію компанії та постійну підтримку адвокатів і юристів.
Треба мати на увазі, що навіть якщо інхаус володіє широким спектром знань, це не вбереже компанію від додаткових витрат на розв'язання конкретних питань саме через обмеженість ресурсів штатного юриста.
До того ж, як зазначалося вище, гарантії та діяльність юристів у юридичній компанії захищені її репутацією.
І насамкінець хочеться зазначити одну з головних речей: треба пам'ятати як інхаусам, так і власникам компаній, що штатний юрист і стороння юридична компанія — це аж ніяк не вороги.
У великих компаніях внутрішній юрист і юридична компанія на аутсорсингу — це один нерозривний ланцюг, завдяки якому робота в компанії налагоджена як годинник.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора