Facebook Pixel

Прогноз ринків на тиждень. Гривня продовжить падіння

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Новини наступного тижня для інвесторів будуть сконцентровані довкола політичних питань. Насамперед важливою є ситуація в Казахстані, потім у фокусі відносини України та Росії. На третьому плані – питання вартості енергетичних ресурсів та інфляція, а потім уже коронавірус і його вплив на економіку.

Криза в Казахстані призвела до відставки уряду, заворушень, смертей. Можливо, ця ситуація віддалила момент ескалації конфлікту в Україні. Тому для нашої країни пріоритет новин із Казахстану є високим.

Для української гривні зараз настав період помірної девальвації, і на тижні з 10 до 16 січня припускаємо, що ситуація залишиться незмінною. Середній курс продажу долара США в Україні коливатиметься в межах 27,44 – 27,75.

Статистичні показники були б важливими для інвесторів, але не після Нового року. Поточного тижня календар звітностей можна не враховувати, але всі новини матимуть накопичувальний ефект. У січні ділова активність перебуває на низькому рівні, отже, ми не чекаємо на реакцію ринку на показники з ринку праці чи звіти з інфляції різних країн. Ми маємо на увазі реакцію трейдерів та інвесторів щодо валют, металів, енергоресурсів та індексів. Упродовж грудня за більшістю інструментів, крім криптовалют, намітилися бічні рухи цін. Зміни цін без трендових ділянок. З огляду на очікування, що Федеральна резервна система, найімовірніше, підвищить цього року відсоткові ставки чотири рази й почне процес вичерпання балансу в липні (якщо не раніше), можемо сподіватися, що бічний рух цін поточного тижня збережеться.

З-поміж даних, на які варто звернути увагу цього тижня, виділимо такі.

У понеділок, 10 січня, буде відоме безробіття в єврозоні за листопад і ставка ЦБ Румунії.

У вівторок, 11 січня, відбудуться слухання в банківському комітеті Сенату щодо затвердження Джерома Пауелла на посаді голови ФРС на другий строк. Також зі США чекаємо на виступ президента ФРБ Канзас-Сіті Естер Джордж.

У середу, 12 січня, буде відома інфляція в США за грудень та інфляція в КНР.

У четвер, 13 січня, відбудуться слухання в Сенаті щодо затвердження Лейл Брейнард на посаді віцеголови ФРС.

У п'ятницю, 14 січня, США опублікують таку статистику: роздрібні продажі за грудень, промвиробництво за грудень і попередній індекс споживчих настроїв від університету Мічигану за січень. Також чекаємо на дані про зміну торговельного балансу КНР за грудень і ставку ЦБ Південної Кореї.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора