Facebook Pixel

Прогноз на тиждень. Інфляція для гривні не указ

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

В останній тиждень жовтня основна інформація для інвесторів у всьому світі — тиск зростання цін на економіки різних країн. Країни, що розвиваються, можуть отримати поштовх до девальвації національних валют через побоювання пандемії, зростання інфляції, нездатність монетарних політик впоратися із цією ситуацією. Розвинені країни мають проблеми з постачанням різних товарів. На підставі цих чинників Міжнародний валютний фонд уже знизив прогноз зростання світового ВВП. Водночас зазначимо, що зі збільшенням ризику інфляції дорожчають такі активи, як-от криптовалюта. Це дає нам розуміння того, що крипторинок є новим захисним інструментом. Виходить так, що основа перебуває в інформаційному полі, яке визначає ставлення інвесторів до того, як рухаються ціни на різні активи та куди біжить масовий інвестор.

Водночас гривня попри те, що є валютою країни з економікою, яка розвивається, і далі зростатиме. Причина зростання гривні — у припливі грошей до державної скарбниці від експортної діяльності, готовності НБУ підвищувати облікову ставку в рамках боротьби з інфляцією та відсутності попиту на валюту. Середній діапазон коливання курсу продажу долара США в Україні буде в рамках 26,1 — 26,36 грн.

З-поміж новин, на які варто звернути увагу, виділимо такий перелік.

У понеділок, 25 жовтня, чекаємо на фінансові результати HSBC, Facebook за третій квартал. Ці дані допоможуть індексам США зберегти траєкторію зростання.

У вівторок, 26 жовтня, США опублікують таку статистику: продажі новобудов за вересень, індекс довіри споживачів від Conference Board за жовтень. Міністри енергетики країн Євросоюзу цього дня обговорюватимуть на позачерговому засіданні зростання цін на енергоносії. Можна чекати на волатильність торгів за нафтою та газом. Крім того, світ отримає фінансові результати UBS, Twitter, Alphabet.

У середу, 27 жовтня, чекаємо на попередні дані про замовлення товарів тривалого користування в США за вересень, а також рішення за ставкою ЦБ Бразилії, Канади.

Четвер, 28 жовтня, буде важливим, оскільки відбудеться засідання ЄЦБ за ставкою. Основні очікування такі, що фінансовий регулятор Європи утримається від підвищення ставок щонайменше до кінця 2023 року й підвищить гнучкість QE напередодні закінчення екстреної програми викупу в березні 2022 року. Пізніше цього дня чекаємо на уточнений ВВП США за третій квартал.

П'ятниця, 29 жовтня, є важливою, адже США опублікують статистику за доходами й видатками населення за вересень, також ми дізнаємося уточнений індекс споживчих настроїв від Мічиганського університету за жовтень. Єврозона в п'ятницю опублікує статистику за попередніми даними про інфляцію за жовтень і уточнений ВВП за третій квартал.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора