Facebook Pixel

Прогноз на тиждень: гривня залишається стабільною

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Інвестиційний світ цього тижня буде сконцентрований довкола політичних новин. Готовність США та Росії провести переговори на найвищому рівні з питання України створює волатильність на світовій арені та буде причиною коливань курсу продажу долара США та євро на території нашої країни.

Так, від самого ранку понеділка, 21.02.2022, ф'ючерси на акції США зросли, а азійські акції скоротили втрати. Трейдери оцінювали можливість саміту щодо України між президентом Джо Байденом і його російським колегою Володимиром Путіним. Контракти Nasdaq 100 та S&P 500 зі свого боку відіграли попередні падіння й розгорнулися вгору, тоді як індекс акцій Азійсько-Тихоокеанського регіону піднявся зі своїх мінімумів, але залишився в мінусі. Ринки руйнуються через нарощування російських військ поблизу України та дипломатичні зусилля, спрямовані на деескалацію конфлікту.

Нафта втратила раннє зростання в Азії разом із золотом після того, як Франція заявила, що президенти США та Росії домовилися про зустріч на найвищому рівні щодо України. Наприклад, нафта West Texas Intermediate впала на 0,8%, змінивши зростання більш як на 2% після того, як президент США Джо Байден і президент Росії Володимир Путін погодилися з «принципом» проведення саміту, запропонованим, згідно із заявами Білого дому, президентом Франції Еммануелем Макроном.

Закономірність впливу політичних подій на інвестиційні майданчики, валютний і фондовий ринки залишається незмінною. Курс продажу долара США в Україні в такому разі коливатиметься в рамках 28 — 28,9 грн. Ми не очікуємо різкої девальвації через те, що буде зустріч двох політиків із питання України, але й не маємо надмірного оптимізму щодо зростання гривні проти долара. Населення та спекулянти поки що не позбуватимуться валютних накопичень.

Також із новин у понеділок чекаємо, що прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон оголосить про скасування COVID-обмежень і вимог щодо самоізоляції. Відбудеться зустріч міністрів закордонних справ Євросоюзу в Брюсселі.

У вівторок, 22 лютого, відкриється газовий саміт ФКЕГ у Досі, стартує Міжнародний нафтогазовий тиждень у Лондоні, відбудеться виступ президента ФРБ Атланти Рафаеля Бостіка.

У середу, 23 лютого, буде опубліковано фінансові результати Barclays і ставку ЦБ Нової Зеландії.

У четвер, 24 лютого, США опублікують таку статистику: друга оцінка ВВП за четвертий квартал і продаж новобудов за січень. Крім того, ухвалять рішення щодо ставки ЦБ Південної Кореї.

У п'ятницю, 25 лютого, Fitch Ratings опублікує рейтинги Сербії, Естонії, а S&P Global Ratings — рейтинги Австрії, Данії, Грузії. Moody's Investors Service може оприлюднити рейтинги Албанії, Бельгії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора