Facebook Pixel

Як доглядати за шкірою влітку

Олена Бушина
лікар-дерматолог Smart Medical Center

Всі ми з нетерпінням чекаємо літа, адже саме цей період асоціюється у більшості з теплом, сонцем і відпусткою. А чи задумувались ви про те, що з настанням цієї пори потреби нашої шкіри змінюються? Детальніше розповідає лікар-дерматолог Smart Medical Center Олена Бушина.

Додаткова вода, сонячні окуляри і капелюхи

По-перше, влітку шкіра потребує додаткового вживання води, оскільки кількість випитої рідини впливає не тільки на самопочуття, але і на зовнішній вигляд. Cухість, зміна кольору, втрата пружності, зморшки – все це ознаки нестачі води.

Норма споживання води в день не однакова для кожного з нас і розраховується індивідуально. Вона залежить від декількох факторів: зріст, вага, стать, спосіб життя, рухова активність. За рекомендаціями ВООЗ, нам слід споживати не менше 2,5 л рідини на день. У цей показник входить не тільки чиста вода, але також суп, чай, кава та інші рідини, які включені в щоденний раціон. Але навіть якщо ви п'єте багато чаю, не слід забувати про вживання звичайної чистої води в кількості не менше 4-6 склянок на добу.

QuoteНе менш важливим є фізичний захист від сонця: одяг із закритими рукавами, окуляри, капелюхи з широкими полями, закриті купальники.

Захист шкіри від сонця влітку

Але, як на мене, найбільш важливими компонентами в літньому догляді є сонцезахисні засоби (SPF). Це ті засоби, які зможуть допомогти вам мінімізувати ризик злоякісних утворень шкіри (меланома – це дуже агресивний рак!), уберегтися від сонячних опіків, пігментації, а також продовжити молодість шкіри. Адже доведено, що вплив сонячного опромінення прискорює процеси старіння.

Сучасні сонцезахисні засоби існують у вигляді кремів, флюїдів, бальзамів, спреїв та навіть у вигляді пудри.

Правила користування засобами із SPF-фактором

  • наносити засіб необхідно за 15-30 хвилин до виходу на відкриту місцевість та оновлювати кожні дві години (це зручніше робити за допомогою спрею або пудри);
  • якщо плаваєте в морі, відритих водоймах чи басейні, після кожного купання потрібно оновлювати сонцезахисний крем, навіть якщо на ньому написано, що він водостійкий;
  • викидати сонцезахисні засоби, якщо в них закінчився термін придатності (чомусь саме з цим пунктом у багатьох часто виникають складнощі).

Багато людей знають про креми із SPF і беруть їх з собою на відпочинок, але мало хто користується ними на постійній основі в місті: комусь «лінь», а хтось просто не знайшов «свій» засіб.

Підбір сонцезахисного засобу – це ще той квест, і часто проводиться методом проб і помилок. Проте, повірте, воно того однозначно вартує. А лікарі-дерматологи допоможуть вам у пошуку того самого, ідеального саме для вас сонцезахисного засобу.


Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора