Facebook Pixel

Може, варто купити акції Twitter?

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club

І на користь цього є простий аргумент: ніщо так не впливає на фінансові ринки, як твітти президента Трампа. Сьогодні – одне, завтра – інше. Ринки вгору, ринки вниз – не можна втриматися, щоб не заглянути в Twitter, плекаючи надію дізнатися, що ж там далі. Схоже, що без твіттера інвестиційну стратегію зараз не побудуєш.

Це раніше вважалося, що потрібен грошовий потік, висока рентабельність, приваблива оцінка, Баффетт про якийсь там «margin of safety» розповідав. Яка вже там «марджін оф сейфті», коли все майбутнє сконцентровано ву твіттах з Білого дому, і саме вони є зараз надійним фундаментом і дороговказною зіркою для ринків. Кращої реклами для Twitter і не придумаєш. До речі, з початку року її акції виросли в ціні на 47%. Але, звичайно ж, не варто сприймати моє баламутство як рекомендацію – краще все-таки дотримуватися вчення Баффета. У довгостроковій перспективі – це надійніше, ніж гонитва за миттєвими результатами.

Цей тиждень, як і попередній, пройшов під знаком американо-китайської торгової війни. У понеділок головний парламентер з боку Піднебесної віце-прем'єр Ліу Хе сказав, що Китай «хоче вирішити проблему шляхом консультацій і мирного співробітництва і категорично проти екскалації торговельної війни. Після обміну розгромними заявами про введення додаткових тарифів (минулої п'ятниці), після чого ринки обвалилися, таке пом'якшення риторики подіяло якнайкраще – ринки зазеленіли.

Далі – більше... У середу Міністр фінансів США Мнучін оголосив, що очікується приїзд китайської делегації переговірників у Вашингтон, щоправда, дати не уточнював. Це штовхнуло ринки ще трохи вперед.

А вже в четвер китайці офіційно заявили, що не будуть поспішати з відповіддю і наполягають на тому, що необхідно сідати за стіл переговорів. «У Китаю є маса інструментів для симетричної відповіді, але ми вважаємо, що необхідно обговорити питання про уникнення нових тарифів заради запобігання подальшої ескалації торгової війни», – йдеться в заяві Міністерства торгівлі Китаю.

Якщо простежити недавню історію бойових дій, то за кожним випадом Трампа слідувала відповідь китайців. Цього разу відповіді немає, і це може означати зміну стратегії.

У будь-якому разі, що б це не означало в довгостроковій перспективі, проте в короткостроковій ринки зраділи перемир'ю, і ціни поповзли вгору. При закритті торгів у четвер ввечері зростання S&P 500 з початку тижня склало 1.8%.

На тлі мирних новин з торгових фронтів значущість всіх інших факторів і аргументів знизилася, і інвестори почали шукати виправдання для того, щоб штовхати ринок далі вгору.

Крива прибутковості обіцяє кризу. Як ми знаємо, крива прибутковості американських облігацій вже досить давно залишається інвертованою, що протягом останніх п'ятдесяти років служило надійним індикатором рецесії, яка насувається. «Цього разу все інакше», – стверджують деякі інвестори і намагаються пояснити ситуацію тим, що через нульові (а то й негативні) ставки у всьому світі інвестори кинулися в США скуповувати американський державний борг, що, врешті, й інвертирувало криву. І стрімке падіння прибутковості американських десятирічних держоблігацій зовсім не є результатом того, що інвестори змінили свій погляд на перспективи американської економіки або можливі дії ФРС. Що і як буде насправді, не знає ніхто – американська економіка хоч і сповільнюється, але поки що перебуває в непоганій формі: у другому кварталі ВВП виріс на 2.1%, а безробіття продовжує залишатися рекордно низьким, на рівні 3.7%. Ось тільки формулювання, що «цього разу все інакше», дуже часто призводить до негативних результатів.

Подальше зростання можливе. Швидше за все, «інакше» не буде, але в усі попередні випадки після того, як крива вигиналася не в той бік і прибутковість дворічних держоблігацій ставала вищою за прибутковість десятирічних, посилаючи сигнал про наступаючу кризу, минали місяці, допоки криза дійсно починалася. І що цікаво: у цьому проміжку ринок акцій демонстрував видатне зростання. З моменту, коли крива вигнулась «не туди» попереднього разу (у грудні 2005-го), і до того, як почалося падіння (утжовтні 2007-го), ринок зріс на 25%. Чудова можливість заробити, але от тільки ніхто не знає, скільки часу буде відпущено цього разу і чи встигнете ви вчасно втекти...

У понеділок в Америці День праці – ринки закриті. Тож хороших всім довгих торгових вихідних і, звичайно ж, вдалих інвестицій!

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]