Facebook Pixel

Купувати квартиру зараз чи відкласти до літа

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості

Український ринок нерухомості раніше можна було передбачити. Зазвичай навесні забудовники стартують з багатьма новими проєктами, влітку настає мертвий сезон, а до осені ділова активність відновлюється.

Звісно, не на всі 100%, адже інвестиції в нерухомість в українських реаліях завжди нагадували секретне завдання «знешкодити бомбу»: переріжеш не того кольору проводок — ба-бах, інвестуєш у житло не того забудовника — до побачення, гроші.

QuoteІнвестиції в нерухомість в українських реаліях завжди нагадували секретне завдання «знешкодити бомбу».

В умовах, коли економічна модель нового уряду сама себе не знайшла, Приватбанк і Коломойський не домовилися, а ринок житла ще не дозрів і не очистився до кінця, потрібно бути вкрай уважним.

Що робити покупцям, які саме зібралися взятися за вирішення квартирного питання — виходити на операцію зараз, чекати літа або йти з ринку до осені? Ось кілька думок з цього приводу.

1. Нові формати дорожчатимуть

На ринку нерухомості створюються всі передумови для подальшого зростання цін на житло у сегменті «комфорт+» та «бізнес+», тому немає ніякого сенсу зволікати з операцією.

QuoteВ середньому після завершення повного циклу будівництва зростання нерухомості може досягти 30-35% навіть за помірним прогнозом.

Вже навесні середня вартість квадратного метра на первинному ринку в форматах «місто в місті», live-work-play і багатофункціональних ЖК підніметься в середньому на 4-7% (в залежності від проєкту та його конкурентних переваг). Звісно, якщо зростання доходів населення збережеться та купівельна активність буде збільшуватися й надалі. Це дозволить девелоперам переглянути прайс.

Такі проєкти вже зі старту дорожчі за масове житло на 15% і вищі, але пропонують високий стандарт якості. Якщо хочеться заощадити гроші і заробити на інвестиції, можна розглядати котлован.

Однак тільки у перевірених девелоперів:

1) тих, у яких є пул введених проєктів;

2) які знаходять рішення законодавчим колізіям та будують у відповідності до основних містобудівних норм;

3) у яких на ринку склалася репутація.

Я б рекомендувала звернути увагу на концепції проєктів РК Сity Hub і РК Intergal City компанії «Інтергал-Буд» (для тих, хто шукає бізнес-житло в центральному діловому районі з усією необхідною інфраструктурою); РК Svitlo Park у Futura Hata для справжніх фанатів комплексної забудови; придивилася б до проєкту Ковальської в Оболонському районі.

QuoteХочете квартиру тут і зараз — скористайтесь альтернативними фінансовими інструментами.

Це абсолютно різні за концептом, наповнення і за функціоналом проєкти, які можуть стати знаковими для району їхньої забудови. Тож можуть принести бенефіти покупцям з котловану вже в найближчому майбутньому. В середньому після завершення повного циклу будівництва зростання нерухомості може досягти 30-35% навіть за помірним прогнозом.

2. Найкращий час для купівлі — ваш

Не варто панікувати щодо майбутнього підвищення цін на ринку. У середньому ціна на первинному ринку зміниться протягом року в межах 2-4%. Сюди закладаємо зростання вартості робіт і матеріалів, проєктів і націнку на різні моменти. Звісно, в окремих ліквідніх ЖК ви побачите значне подорожчання квадратного метра, але до цього потрібно бути готовим. Локація, концепція, наповнення комплексу, бекграунд девелопера і будівельні темпи — все підказує, яке майбутнє чекає на той чи інший майданчик.

Рекомендую визначитися: ви шукаєте житло мас-маркету, озираючись на дешевий квадрат, але з голою інфраструктурою, чи нові формати з закладеною націнкою за мікс-формат і функціонал?

У вирішенні житлового питання спочатку варто керуватися життєвою та фінансовою ситуацією, а також особистими обставинами. Якщо вас цікавить сезонність, то восени зазвичай буде зростання — в межах 2-3%, влітку — цінове затишшя, навесні — можливість широкого вибору та передбачуваність щодо ціни квадрата.

3. Не чекайте іпотеку в 2020-му

Серйозно. Якщо вона буде — я першою почну плескати в долоні. Однак занадто багато треба зробити уряду, банківській сфері, НБУ, забудовникам, щоб прийти до дешевих кредитів на житло.

QuoteРекомендую визначитися: ви шукаєте житло мас-маркету, озираючись на дешевий квадрат, але з голими інфраструктурою, чи нові формати?

Хочете квартиру тут і зараз — скористайтесь альтернативними фінансовими інструментами: тривалою розстрочкою від забудовника (на ринку є варіанти до 2, 5, 7 і навіть 10 років). Пропонують її, скажімо, «Інтергал-Буд», Stolitsa Group, Saga Development, Futura Hata.

У тривалих програмах закладена переплата, проте це реальний механізм покупки. Плюс ви переплатите не рівнозначну кредиту суму. Адже банківські відсотки менш вигідні. Ви можете заїхати в зданий будинок і продовжувати ще 5 років в зручному темпі платити за свою квартиру.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора