Facebook Pixel

Карантин трансформує ринок житлової нерухомості

Роман Савченко
Генеральний директор компанії UTG Residence

Карантин вніс корективи у всі сфери нашого життя. Хтось працює, а у когось нарешті з'явився час для справ, які давно відкладалися. Але люди, які раніше цікавилися житлом, продовжують це робити і зараз – просто змінилася форма звернень.


На перше місце вийшли інструменти, які були в тренді у просунутих девелоперів: віртуальні тури, програми доповненої реальності, програми для дистанційного спілкування клієнта з відділом продажів.

Якщо раніше деякі девелопери розглядали ці інструменти тільки як можливість для отримання додаткових лідів, то тепер починають використовувати їх на 100%.

Девелоперам необхідний грошовий потік – ніхто не хоче під час карантину зупинятися, тому так важливо зараз не збавляти темп. Всі хочуть комфортно жити – у кризу, в пандемію, у спокійний час, тому ринок повинен рухатися далі.

QuoteПротягом місяця-півтора можуть з'явитися будівництва, у яких не виявилося фінансової подушки.

Щойно з'явиться розуміння, що люди в безпеці і пандемію переможено, економіка швидко відновиться. Причому багато економік світу вливатимуть дешевий ресурс, і нашій країні просто потрібно цим скористатися.

На жаль, карантин позбавив багатьох українців роботи, і якщо від оплати за кредитами їх звільнили, то розстрочки від девелоперів, які до цього були такими популярними, потрібно виплачувати.

Щоб уникнути ризику неплатежів, забудовникам варто йти назустріч своїм покупцям і кожен такий випадок розглядати індивідуально. Крім того, будівництво – це основний фактор економіки, і тут держава повинна прийти на допомогу дешевими грошима для забудовників і кредитними ресурсами для покупців.

Протягом одного-півтора місяця можуть з'явитися будівництва, у яких не виявилося фінансової подушки. Стійким девелоперам слід звернути увагу на такі проєкти і довести їх до кінця у разі наявності для себе економічної доцільності, не кидаючи таким чином ринок напризволяще та показуючи девелоперську єдність.


Криза – це не тільки втрати, але й можливості. Сукупність різних факторів дозволяє дивитися у майбутнє зі стриманим оптимізмом. Найімовірніше, з карантину ми не вийдемо з повним занепадом ринку – просто його буде трансформовано.

Ринок нерухомості одним з перших реагує на зовнішні коливання. Але з кожним роком потреба в якісному житлі все зростає. Саме це й рухатиме ринок угору.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора