Карантин вніс корективи у всі сфери нашого життя. Хтось працює, а у когось нарешті з'явився час для справ, які давно відкладалися. Але люди, які раніше цікавилися житлом, продовжують це робити і зараз – просто змінилася форма звернень.
На перше місце вийшли інструменти, які були в тренді у просунутих девелоперів: віртуальні тури, програми доповненої реальності, програми для дистанційного спілкування клієнта з відділом продажів.
Якщо раніше деякі девелопери розглядали ці інструменти тільки як можливість для отримання додаткових лідів, то тепер починають використовувати їх на 100%.

Девелоперам необхідний грошовий потік – ніхто не хоче під час карантину зупинятися, тому так важливо зараз не збавляти темп. Всі хочуть комфортно жити – у кризу, в пандемію, у спокійний час, тому ринок повинен рухатися далі.
Протягом місяця-півтора можуть з'явитися будівництва, у яких не виявилося фінансової подушки.
Щойно з'явиться розуміння, що люди в безпеці і пандемію переможено, економіка швидко відновиться. Причому багато економік світу вливатимуть дешевий ресурс, і нашій країні просто потрібно цим скористатися.
На жаль, карантин позбавив багатьох українців роботи, і якщо від оплати за кредитами їх звільнили, то розстрочки від девелоперів, які до цього були такими популярними, потрібно виплачувати.
Щоб уникнути ризику неплатежів, забудовникам варто йти назустріч своїм покупцям і кожен такий випадок розглядати індивідуально. Крім того, будівництво – це основний фактор економіки, і тут держава повинна прийти на допомогу дешевими грошима для забудовників і кредитними ресурсами для покупців.
Протягом одного-півтора місяця можуть з'явитися будівництва, у яких не виявилося фінансової подушки. Стійким девелоперам слід звернути увагу на такі проєкти і довести їх до кінця у разі наявності для себе економічної доцільності, не кидаючи таким чином ринок напризволяще та показуючи девелоперську єдність.
Криза – це не тільки втрати, але й можливості. Сукупність різних факторів дозволяє дивитися у майбутнє зі стриманим оптимізмом. Найімовірніше, з карантину ми не вийдемо з повним занепадом ринку – просто його буде трансформовано.
Ринок нерухомості одним з перших реагує на зовнішні коливання. Але з кожним роком потреба в якісному житлі все зростає. Саме це й рухатиме ринок угору.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора
Читайте також
Ревізія стану енергетичного сектору після зими та заяв про «енергетичне перемир’я»
We make it Grain: реєстрацію на міжнародну конференцію Grain Ukraine 2025 відкрито