Facebook Pixel

Чому коронавірус нарешті змінить українську медицину на краще

Андрій Рижиков
СEO і керуючий партнер девелоперської компанії DC Evolution

2017 року Global Wellness Institute оцінював глобальний ринок wellness-економіки в $4,5 трлн, а ринок wellness-нерухомості — у $134 млрд.

2019 року в наше життя увірвався коронавірус, який, обваливши десятки галузей, як не дивно, лише збільшить розмір інвестицій у wellness-галузь, зокрема в нерухомість – це дорого, складно, але дуже рентабельно.

Якщо майже в усьому світі COVID-19 поклав медичну сферу на лопатки, то в Україні показав, що класти немає чого. Насправді це дуже добре, адже перебудовувати щось значно складніше, ніж будувати з нуля. Настав час будувати повноцінну галузь спроможної медицини.

Ми вже давно купуємо продукти в магазинах, а не отримуємо їх за талонами, купуємо квартири, а не стоїмо в чергах на них, їздимо власним коштом у відпустку, а не чекаємо на путівку.

То чому ж ми й далі сподіваємося на «безоплатну» медицину? Через податки? Ну, то таке. «Безоплатне» апріорі не буває якісним і ефективним.

Ви скажете, що відпустка та візит до лікаря — непорівнянні речі. Можливо. Але скажіть, ви ходите до «безкоштовного» стоматолога чи до приватної клініки за прайсовими цінами? Найімовірніше, другий варіант. Це вже давно стало нормою й не викликає питань чи обурення.

То чому ж один сегмент медицини став «платним», а інші ні? Це дещо метафізичне питання, відповідь на яке криється в явних і прихованих проявах.

Я дуже хочу, щоб усі українці нарешті зрозуміли, що вже час припинити чекати від держави обіцяні нею гарантії й почати сплачувати за якісні послуги. Тільки це може переформатувати галузь і найголовніше — убезпечити наші здоров’я та життя.

Не важливо, буде це страхування, абонемент чи оплата разових послуг – медицина має бути за зрозумілі, а не за уявні гроші. В іншому разі ми повсюдно множитимемо розбиті палати та некваліфікованих лікарів.

Ті, хто це усвідомив, уже зараз формують попит на будівництво клінік загального профілю, стаціонарів, лабораторій, клінік репродуктивної медицини і знову ж таки стоматологій. Цей тренд не зупинити.

І, що важливо, медицина ставатиме ближчою до ЖК. Тепер забудовник, проєктуючи житловий комплекс, має передбачити не просто стоматологічний кабінет, а запланувати розміщення принаймні амбулаторії.

Карантин показав, що люди не хочуть, а часто й не можуть їздити через пів міста до лікарні. Вони хочуть (умовно) спуститися в капцях до свого лікаря та зрозуміти, що відбувається. Тому великі ЖК ставатимуть насиченими функцією медицини.

Уже в недалекому майбутньому для нас стане нормою зайти до клініки, як до салону краси чи кафе, та заплатити за це гроші. Крім того, усе активніше розвиватиметься превентивна медицина, а отже, ми житимемо довше, краще й щасливіше. Бережіть себе!

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора