Facebook Pixel

Чого чекати підприємцям від нового парламенту

Олег Устенко
радник президента України з економіки

Пройшли парламентські вибори й українці зробили свій вибір. Зараз вже для кожного зрозуміло, що більшість у Раді буде за «Слугою народу». Так, в партії багато молодих за віком людей, але вони мають достатній досвід роботи в публічному секторі, бізнесі та в експертному середовищі.

Дуже важливо, як після виборів буде діяти Верховна Рада, адже вона бере активну участь у формуванні економічної політики держави, роль якої нині надважлива. Адже є чітке розуміння: або ми робимо економічний прорив, або взагалі постає питання з приводу того, чи взагалі зможе Україна залишитись на карті.

Питання, пов'язані з економічним розвитком країни, – це більш ніж просто економіка, політика чи геоекономіка – це геополітика. Адже потрібно вирішувати виклики, які зараз стоять перед державою. Економічну політику країни потрібно сформувати таким чином, щоб вона була максимально ефективною і забезпечила прорив України.

Коли я говорю «прорив України», то думаю про інавгураційну промову президента у Верховній Раді, яку він закінчив тезою «хочу, щоб українці більше не плакали». Якщо перекласти цей меседж на економічну мову, то на мою думку Володимир Зеленській має на увазі в першу чергу можливість зробити саме цей економічний прорив.

Що для цього потрібно? На мій погляд потрібно застосовувати ліберальну концепцію розвитку економіки країни. В першу чергу необхідно розвивати конкуренцію, тобто демонополізувати економіку. Україні треба, де тільки можливо, призупинити або повністю скасувати монополію таких монстрів, як НАК «Нафтогаз», «Укрзалізниця», «Укртелеком» тощо. Всі сфери економіки повинні бути конкурентними та відкритими для ринку.

Друге важливе питання – енергетична незалежність держави. Необхідно нарощувати внутрішній видобуток енергоносіїв та перейти від гучних гасел до створення умов для відкритого конкурентного ринку.

Не менш важливо створити умови для розвитку середнього та малого бізнесу, без чого неможлива розбудова потужного середнього класу. Верховна Рада має сприяти дерегуляції. Просто необхідним для нормального потужного росту економіки є розвиток фінансового сектору як банківського, так і небанківського.

Тобто роль нової Верховної Ради в українській економіці дуже значна. Сьогодні у парламенті багато нових облич. Фактично ми маємо справу в тому числі з міленіалами, що складають приблизно чверть від загальної кількості народних депутатів. У них інша логіка, прогресивніші погляди на життя ніж у старшого покоління.

Думаю, що у нового парламенту є і бажання, і достатня потужність, щоб створити необхідну законодавчу базу для всіх гілок влади, яка забезпечить економічний прорив України й буде сприяти розвитку країни.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]