Facebook Pixel

Бізнес-акваріум: яку юркомпанію рекомендує НБУ

Олег Гавриш
перший заступник головного редактора The Page

Як завжди, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, у нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.

Як повідомили The Page джерела в Мінфіні, державні та деякі приватні банки отримали неофіційну, але наполегливу рекомендацію заступника голови правління НБУ Ярослава Матузки укласти контракти на супровід застав із юридичною фірмою Sayenko Kharenko. Таке розпорядження містить приховану загрозу, оскільки Матузка займається саме сектором банківського нагляду.

Quote«У разі якщо банки не послухаються, їх очікують складнощі з перевіркою оцінювання застав», — заявив співрозмовник видання.

Ці розпорядження загрожують серйозним конфліктом інтересів у майбутньому, оскільки саме Sayenko Kharenko супроводжують наглядові ради держбанків і виконують для них функції юридичних відділів. У разі виконання вимоги Sayenko Kharenko проводитимуть для наглядових рад юридичну оцінку своїх власних дій під час супроводу застав. Обсяг проєктів, що супроводжуються юркомпанією в українському банківському секторі, становить $33 млрд.

Як розповіло джерело в «Слузі народу», основним партнером міжфракційного об'єднання Дмитра Разумкова виступає підприємець Рінат Ахметов.

Quote«Крім Разумкова Ахметов почав фінансувати Арсена Авакова, який зберіг свій вплив на «Нацкорпус». Разом вони формують доволі потужну опозицію Володимиру Зеленському. Мета — не усунути Зеленського від влади (це неможливо), а розвалити фракцію «Слуга народу» та не допустити, щоб у майбутній Раді президент мав більшість», — пояснив співрозмовник видання.

Джерело у фракції «Слуга народу» повідомило, що головною причиною звільнення Олексія Любченка стала апаратна поразка.

Quote«Про те, що Любченко займався «схлопуванням» ПДВ та іншими схемами, було відомо всім. Частина цих коштів передавалася нагору. Але цього разу перемогла маса негативу: реальних результатів не було, а от «скрутки» мали місце. Ба більше, усі прорахунки Любченка активно доносилися до Офісу президента людьми Євгена Бамбізова та Сергія Верланова. Коли задокументована маса негативу спливла, а позитиву не було, з Любченком просто попрощалися», — сказав співрозмовник видання.
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]