Facebook Pixel

Як енергетичні об'єкти України зараз захищають від ракет та дронів

Руйнування на підстанції «Укренерго» після ракетного удару

Руйнування на підстанції «Укренерго» після ракетного удару

Захист енергетичних об'єктів – один із найважливіших напрямів роботи Агентства відновлення, написав його голова Мустафа Найєм. Про це він, голова Мінвідновлення Олександр Кубраков, керівник «Укренерго» Володимир Кудрицький та представники Генштабу ЗСУ говорили на зустрічі з послом США в Україні Бріджіт Брінк та представниками посольства Великої Британії.

На зустрічі обговорювалися різні рівні захисту та технічні рішення для них, терміни будівництва, можлива фінансова підтримка. «Звернувся до партнерів по допомогу у технічному аудиті проєктної документації на захисні споруди та кошториси будівництва», — написав Найєм.

Посол США в Україні Бріджіт Брінк

Посол США в Україні Бріджіт Брінк

Після минулорічних ударів агресора по енергетичній інфраструктурі України уряд та Генштаб ЗСУ ухвалили рішення про фізичний захист об'єктів енергетичної інфраструктури.

Першим рівнем захисту стало використання габіонів (куби з металевої сітки, заповнені камінням. – The Page) та біг-бігів (великі мішки, заповнені піском, землею, камінням. – The Page). На сьогоднішній день Агентство відновлення захищає ними 90 об'єктів у 21 області від уламків дронів та ракет.

Другий рівень – це захист від прямих попадань дронів, для чого зводяться бетонні конструкції. Так захищають 22 підстанції, 63 автотрансформатори у 14 областях.

Третій рівень – захист від ракет шляхом будівництва потужних саркофагів. Так захищають 22 підстанції у 14 областях.

За словами Володимира Кудрицького, ці роботи виконуються за рахунок коштів донорів, завершити їх планується за кілька місяців. На будівництво захисних споруд потрібно 300 тисяч кубометрів бетону (це 1,8 млн мішків цементу вагою по 50 кг. – The Page).

За словами Найєма, «Укренерго» формує завдання проєктування та будівництва. Усі проєктні рішення узгоджуються з Генеральним штабом ЗСУ та ДСНС.

При проєктуванні використовуються вихідні дані від Генштабу, керівництво для інженерних військ та міжнародні нормативні документи, отримані від фахівців під час навчання у Великої Британії за нормативами та стандартами Великої Британії та США.

Подякувати 🎉