Facebook Pixel

США здійснили свою першу за 50 років посадку на Місяць (фото, відео)

Посадка на Місяць

Посадка на Місяць

Космічний корабель, побудований і керований техаської компанією Intuitive Machines, вдало опустився на поверхню Місяця неподалік її південного полюса. Це перша посадка США на поверхню Місяця за півстоліття і перша в історії посадка на поверхню супутника Землі приватного космічного апарата.

NASA, яке встановило на апараті кілька дослідницьких приладів, назвало цю посадку великим досягненням на шляху до своєї мети – відправити на Місяць загін комерційних кораблів з науковими розвідувальними місіями напередодні запланованого повернення астронавтів туди наприкінці цього десятиліття.

Шестиногий робот — посадковий модуль, що отримав назву «Одіссей», як і планувалося, опустився в кратері Малаперт.

Політ проходив не без ускладнень. Спочатку виникла проблема з автономною навігаційною системою космічного корабля, через яку інженерам на землі довелося використати неперевірену траєкторію польоту до Місяця.

Посадка на Місяць космічного апарата «Одіссей» (відео)

Після посадки виникли проблеми із радіозв'язком. Коли вона відновилася, сигнал від корабля виявився слабким. Через кілька годин компанія розмістила в соціальній мережі X повідомлення, в якому йшлося про те, що диспетчери польоту «підтвердили, що «Одіссей» перебуває у вертикальному положенні і починає надсилати дані».

Як вважають фахівці, низький рівень сигналу може бути пов'язаний із тим, що корабель знаходиться поряд зі стінкою кратера або великим каменем. Це може ускладнити основне завдання апарата, що спускається, з розгортання корисного навантаження і досягнення наукових цілей.

«Одіссей» був відправлений на Місяць 15 лютого на ракеті Falcon 9 компанії SpaceX із Космічного центру NASA імені Джона Кеннеді на мисі Канаверал, Флорида.

Апарат «Одіссей»

Апарат «Одіссей»


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉