Сполучені Штати Америки розслідують справу стосовно бізнесменів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, звинувачуючи їх у заподіянні збитків «Приватбанку» та незаконному збагаченні.
Про це повідомляє «Дзеркало тижня».
«Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова в США звинувачують у завданні збитків банку і легалізації на території США сотень мільйонів доларів, отриманих незаконним шляхом, змові, незаконному збагаченні. Кожен кейс з позову підходить під опис», — пише видання.
Найголовніше, на думку журналістів, що Коломойському і Боголюбову закидають порушення спеціального федерального закону RICO (The Racketeer Influenced and Corrupt Organizations Act). За це передбачено більш суворе покарання, тому що вважається, що обвинувачені діяли в рамках злочинної організації.
Журналісти відзначили, що RICO був створений, щоб засуджувати лідерів синдикатів і організованих злочинних угруповань, які безпосередньо не беруть участі в махінаціях, а тільки дають вказівки.
Контекст
- 21 травня 2019 року «Приватбанк» подав цивільний позов до США проти колишніх акціонерів, зокрема, Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. Банк хоче відшкодувати збитки, завдані банку з 2006-го по 2016 рік.
- У позові банк описує схему шахрайства: залучення коштів клієнтів банку, які видавалися у вигляді кредитів підприємствам Коломойського і Боголюбова. Кредити не завжди йшли на потреби підприємств, а часто залишалися на рахунках різних компаній в США, які пов’язані з колишніми власниками банку і мають ім’я Optima. Ці компанії використовували кошти вкладників банку для купівлі комерційної нерухомості, а також феросплавних і сталеливарних заводів в США. За 10 років банк таким чином легалізував близько $470 млрд.
- У квітні 2019 року американське видання The Daily Beast написало, що Коломойський перебуває під слідством ФБР і прокуратури США в північному окрузі штату Огайо. Слідчі вивчають можливі фінансові махінації Ігоря Коломойського, в тому числі відмивання грошей.