Facebook Pixel

Світові інвестори швидко зреагували на загрозу нової кризи: які активи подорожчали

Минулого тижня міжнародні інвестори рекордними темпами з пандемійного 2020-го скуповували акції фондів грошового ринку. Інвестори також збільшують вкладення в американські казначейські облігації та золото. На цьому тлі подорожчав і біткоїн. Такі зміни пов'язані з банківською кризою в США та Європі, яка може призвести до рецесії світової економіки й падіння прибутків компаній. Тому багато інвесторів перейшли на захисні активи.

Реакція фондового ринку на банківську кризу — 2023

Крім збільшених кредитних ризиків самої банківської системи, спричинених масовою втечею вкладників, підвищилися й рецесійні ризики. Унаслідок банкрутства низки банків економіка може втратити значну частину ліквідності, зокрема, кредитів для розвитку бізнесу. Тому інвестори масово скорочували вкладення в акції. У результаті провідні європейські індекси втратили 4 — 5,3%, американські індекси за два тижні просіли на 1,2 — 4,5%. У лідерах падіння виявилися акції банків, індекс MSCI World Financials, який втратив за тиждень 6,3%, а за два тижні – понад 12%.

За даними Bank of America, за підсумками тижня, що закінчився 15 березня, чистий приплив клієнтських коштів до фондів грошового ринку становив $113 млрд. Це вп'ятеро більше залучень, ніж тижнем раніше. і максимальний результат із квітня 2020 року. З початку року фонди цієї категорії залучили понад $300 млрд.

Зріс інтерес і до інших фондів. Так, минулого тижня до фондів казначейських облігацій США (UST) надійшло майже $10 млрд, що більш як удвічі вище за показник попереднього тижня. У золоті фонди було інвестовано $0,6 млрд проти $0,4 млрд тижнем раніше.

Зміна ціни на фізичне золото у 2023 році

Минулого тижня золото подорожчало на 6,5%, що стало найбільшим зростанням із перших днів пандемії в березні 2020 року. Ціна перевищила $2 тис. за унцію вперше з 10 березня 2022 року.

Уранці 20 березня золото втратило частину цього зростання після оголошення про те, що UBS Group погодилася купити банк Credit Suisse в рамках екстреної угоди за посередництва уряду, але пізніше під час сесії ціна знову почала зростати.

Динаміка ціни на золото у лютому-березні 2023 року

Динаміка ціни на золото у лютому-березні 2023 року

Зростання ціни біткоїна у 2023 році

Біткоїн під час торгів 20 березня підіймався до $28 340. Він подолав позначку $28 тис. уперше з 12 червня 2022 року. Раніше ціна зросла приблизно на 40% за 10 днів. Аналогічну динаміку продемонстрували котирування ефіра.

Аналітики зазначають, що заворушення в банківському секторі повернули інтерес інвесторів до криптовалюти. Підігрівають його й сподівання, що центральні банки уповільнять темпи підвищення відсоткових ставок.

Динаміка курсу біткоїну з травня 2022 року по березень 2023-го

Динаміка курсу біткоїну з травня 2022 року по березень 2023-го


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉