Facebook Pixel

П'ять стратегічних помилок Путіна та їхні головні наслідки для Росії

Головна помилка Путіна полягає в тому, що він справді збирався проводити спецоперацію, а вляпався по вуха у війну. Про це написав у своєму блозі політолог, науковий співробітник University College London Володимир Пастухов. Це сталося тому, що допущено стратегічний прорахунок в оцінці ситуації одразу за декількома ключовими параметрами.

Невірна оцінка воєнно-політичної ситуації в Україні. У певному сенсі Путін став жертвою кумівства. Зараз, коли його кум Медведчук, найімовірніше, дістався Москви, втікши з-під домашнього арешту в Києві, саме час запитати в нього: де обіцяні квіти? Розрахунок на те, що з початком спецоперації політичний режим у Києві звалиться, як картковий будиночок уже сьогодні, повністю провалився. Він, навпаки, зміцнився, а опозиція йому повністю дискредитована й розчавлена морально.

Невірна оцінка військового потенціалу української армії. Тут майже всі «прокололися» – навіть за оцінками західних військових експертів Київ мав пасти за 2 — 4 дні. Зараз закінчується перший тиждень, як посланці братерського кохання та дружби прибули в Україну, а віз і нині там. Управління військом зберігається, українська армія не розчавлена, вона чинить запеклий опір силам супротивника, що перевершують за всіма параметрами. Очевидно, що безкровна анексія Криму та безпорадність українських військових на Донбасі у 2014 — 2015 роках зіграла з Путіним поганий жарт.

Неправильна оцінка боєздатності армії Росії. Путін став жертвою любові до анімації. У якийсь момент йому стало здаватися, що ті виняткові експериментальні проєкти, які становлять зміст російських пропагандистських сюжетів і доповідей, що направляв йому російський Генштаб, насправді відображають рівень реальної боєздатності російської армії. Спецоперація в Україні, яка швидко перестала бути спеціальною, уже до кінця третьої доби показала, що російська армія залишається армією часів Другої світової війни, яка виїжджає на танках і гарматному м'ясі.

Недооцінювання сили та консолідованості міжнародної реакції. Рівень ужитих світовою спільнотою заходів і перелік підписантів не могли наснитися Кремлю навіть у найстрашнішому сні. І як би не хвалився Медведєв – ні, не розсмокчеться. Навіть Китай заявив про пріоритет розвитку відносин зі США. Упродовж буквально кількох місяців світ навчиться жити без Росії. На карті планети виникне величезна сліпа пляма, заселена аборигенами, котрі швидко дичавіють у резервації. Це жодним чином не буде схоже на СРСР (не треба будувати щодо цього ілюзій), це буде друга Північна Корея, що прикута ланцюгом до Китаю, куди Путін їздитиме, як російські князі їздили в Орду, щоб обміняти нафту на намисто.

Переоцінювання ефективності ядерного шантажу. Путінська пацанська ідея фікс упродовж багатьох років полягала в тому, що поки в нього є ядерний щит, потенціалу якого достатньо, щоб знищити планету, він може, як стара з «Казки про рибалку та рибку», тролити Золоту рибку. І так воно до певного часу й було. Але акція залякування в Україні наочно показала, який саме світ і якими методами збирається встановлювати Росія у Європі і скрізь далі. Одностайна відповідь людства: краще померти. Путін повністю втратив можливість продовження ядерного шантажу. Усі вже знають, на що він здатний, і, зціпивши зуби, готуватимуться до ядерної відплати.

Усі кулі в бік Заходу Путін вистрілив, і всі вони влучили в молоко – такий висновок робить Пастухов.

Путін, Кремль, Росія та росіяни з цього моменту в очах світової громадської думки – тотожні поняття. Більше ніхто не ділитиме санкції проти Кремля та санкції проти Росії. З цього моменту Росія несе колективну відповідальність за дії свого уряду.

Санкційний режим щодо Росії – серйозно і надовго. Упродовж найближчих кількох років відбудеться розбудова світових економічних відносин, які вибудовуватимуться в обхід Росії й без її участі. На Росію чекає болісна деградація всієї економічної та соціальної інфраструктури.

У Росії буде встановлено теократичний тоталітарний режим без претензій на постмодерністську ліберальність. Його опорною конструкцією буде ідеологія, подібна до тих, що є в тоталітарних релігійних сектах.

Прагнучи прорвати блокаду, кремлівська верхівка постійно балансуватиме на межі ядерного суїциду, і не виключено, що найближчим часом офіційно оголосить війну США. Але й без цього ризик ядерної катастрофи стане постійним жахом кількох поколінь, вважає автор блогу.

Нагадаємо, 24 лютого о 04:50 президент РФ Володимир Путін фактично оголосив війну Україні, а російські війська розпочали вторгнення на територію нашої країни. The Page стежить за розвитком ситуації та регулярно інформує про найважливіші події.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉