Facebook Pixel

Антон Геращенко: далі для Путіна є шість сценаріїв дій

Путін загнав себе в цугцванг. Це становище в шахах, коли будь-який наступний хід робить стан гравця лише гіршим. Про це написав у себе в телеграм-каналі Антон Геращенко, радник міністра МВС і один із засновників Українського інституту майбутнього.

Путін розраховував за три дні оточити Київ, узяти його штурмом чи змором, примусити владу до ганебної капітуляції. Не вийшло. «Спробую спрогнозувати подальші вчинки Путіна», — написав Геращенко.

Він бачить такі сценарії для Путіна.

1. Продовжити оточення Києва та наступ по всьому Південному Сходу та Центру України. Продовжити бомбардування та ракетні удари. Окупувати і тримати під контролем величезну густонаселену територію Путіну не під силу. Зруйновані мости, дороги, протяжні лінії комунікацій постійно під ударом.

2. Припинити бойові дії та, відстрілюючись, відвести свою армію. Потім заявити своєму народу, що операція з демілітаризації вдалася. Окопатися на раніше окупованій території Донбасу, навідріз відмовитися повертати вкрадений Крим, побудувати економіку північнокорейського зразка, загнавши мільйони росіян у злидні. Але втримати особисту владу.

3. Піти, передавши владу наступнику, який добровільно відмовиться від Криму та Донбасу (доки Путін має владу, він нізащо не погодиться на повернення Криму).

4. У Росії почнеться народне повстання — воно знесе режим Путіна та приведе нову еліту, яка поверне вкрадене й погодиться на сплату репарацій в обмін на мир і зняття санкцій.

5. Розпад Росії або перетворення на конфедерацію 89 суб'єктів, кожен зі своєю армією, поліцією та юстицією. За такого сценарію на Росію чекає доля Югославії – війна всіх з усіма.

6. Почати ядерну війну, яка буде найгучнішим самогубством в історії – не лише Путіна, а й усього російського народу.

Геращенко резюмував, що останній сценарій він вважає вкрай малоймовірним: «Щур дуже хоче жити».

Зазначимо, що переважна кількість експертів до ранку 24 лютого вважали малоймовірним масштабний напад Росії на Україну – для цього не було жодних підстав. Ба більше, такий напад не міг допомогти досягти жодної із цілей, про які так багато говорив Путін.

Нагадаємо, 24 лютого о 04:50 президент РФ Володимир Путін фактично оголосив війну Україні, а російські війська розпочали вторгнення на територію нашої країни. The Page стежить за розвитком ситуації та регулярно інформує про найважливіші події.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉