Facebook Pixel

Уряд Німеччини активізує кампанію з працевлаштування українських та інших біженців

Міністр праці Німеччини Хубертус Хайль

Міністр праці Німеччини Хубертус Хайль

ФРН прийняла понад 1 млн українців з моменту повномасштабного російського вторгнення, а також приймає велику кількість біженців та мігрантів з інших країн. На відміну від інших, українці одразу набувають статусу проживання в Німеччині та ще 26 країнах ЄС.

Міністр праці Німеччини Хубертус Хайль 18 жовтня заявив, що 132 тисячі українців вже знайшли роботу. «Це успіх, але його далеко не достатньо, – сказав він. – Настав час вступити до нової фази».

Уряд намагається вирішити проблему нестачі кваліфікованої робочої сили та висловлює занепокоєння щодо високого рівня міграції.

З урахуванням українців та інших осіб, які нещодавно завершили або незабаром завершать інтеграційні курси, що включають вивчення мови, існує потенціал ринку праці у розмірі близько 400 000 осіб, які наразі отримують пільги та вже розмовляють німецькою, зазначив міністр.

Кампанія «Турбо робочих місць», яку зараз запускає уряд, передбачає, що центри зайнятості докладатимуть більше зусиль для працевлаштування біженців. Зокрема, чиновники зустрічатимуться з біженцями раз на шість тижнів, щоб допомогти їм знайти потрібну роботу та усунути потенційні перешкоди.

«Також ми очікуємо, що біженці та мігранти самі докладуть зусиль, і пропозиції мають бути прийняті», – сказав Хейл, зазначивши, що допомога може бути скорочена, якщо люди відмовляться йти на роботу. Він додав, що хоче залучити до участі у кампанії бізнес та планує зустріч з організаціями роботодавців та іншими організаціями 20 листопада.

Уряд прагне прискорити визнання іноземних професійних кваліфікацій. Він призначив високопосадовця Федерального агентства праці, який курируватиме цю роботу, як спеціальний посланник з інтеграції біженців на ринок праці.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉