Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Курс рубля та акцій російських компаній: реакція на агресію в Україні

Реакція рубля та акцій російських компаній на війну в Україні

Реакція рубля та акцій російських компаній на війну в Україні

Після нападу Збройних сил РФ на Україну курс рубля обвалився на торгах у Москві. Акції місцевих компаній почали швидко падати як на російських, так і на світових біржах. Нацбанк РФ уперше після грудня 2014 вийшов на біржу для підтримки рубля.

Курс рубля після нападу РФ на Україну

Торги на валютних біржах 24 лютого розпочалися з обвалу рубля. Максимальне значення курсу долара — 89,6 рубля, це вище за попередній історичний рекорд курсу долара на Мосбіржі, зафіксований 21 січня 2016 року (86 руб.). Курс євро впродовж торгів підіймався до 99,99 руб.

Центробанк РФ розпочав валютні інтервенції на підтримку рубля вперше з грудня 2014 року. Зрештою рубль відіграв частину падіння. На 12-ту годину за київським часом курс долара становив 84,34 руб., що на 3,9% вище за рівень закриття попередніх торгів. Курс євро на той час становив 94,65 руб., що на 3,2% вище за рівень закриття.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Курс акцій російських компаній

Через надмірну волатильність фондового ринку Центробанк заборонив короткі продажі на біржовому та позабіржовому ринках. Він пояснив своє рішення бажанням захистити інтереси інвесторів. Торги на Мосбіржі 24 лютого кілька разів припинялися. Індекс майданчика впав на 36%. Наразі торги переведено в режим дискретного аукціону. За один торговий день можливе проведення не більш як двох таких аукціонів за певним цінним папером.

Періодичне припинення торгів у Москві не заважає падати тим паперам російських компаній, які представлені на закордонних майданчиках.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Станом на 11-ту годину найбільше обвалилися папери фінансового сектору. Так, депозитарні розписки Сбербанку втратили 73%, TCS Group («Тінькофф») — 66%, ВТБ — 32%.

Сировинний сектор також під тиском:

  • «Газпром» втратив 34%;
  • «Роснефть» — 33%;
  • НОВАТЕК – 48%;
  • «Газпром нафта» — 39,1%.

Десятки відсотків капіталізації втратили й металургійні підприємства, представлені в Лондоні:

  • «Северсталь» — 38%;
  • НЛМК — 35%;
  • «Норнікель» — 34%;
  • ММК – 20%.

Коментарі

Всі новини