Facebook Pixel

Кабмін затвердив порядок торгів газом для потреб виробників соціальних товарів

Кабмін затвердив правила торгівлі газом для товаровиробників. Фото: ugv.com.ua

Кабмін затвердив правила торгівлі газом для товаровиробників. Фото: ugv.com.ua

Кабінет міністрів затвердив порядок біржових торгів природним газом українського видобутку для потреб виробників соціально значущих продовольчих товарів.

Відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду 12 січня.

Документ розроблено Міністерством енергетики України на виконання постанови № 1433 «Про затвердження переліку видів продукції, торгівля якими здійснюється винятково на організованих товарних ринках».

Telegram Logo

Постанова зобов'язує газовидобувні компанії реалізовувати на біржі 20% газу, що видобувається в Україні, у період дії карантину. Стартова ціна має відповідати вартості природного газу власного видобутку до обліку рентних платежів і може включати постачально-збутову надбавку трохи більшу за 24%.

Згідно з проєктом рішення, Міністерство енергетики має невідкладно затвердити персональний склад комітету з нагляду за біржовими торгами з продажу газу українського видобутку.

Документ ухвалено з одноденним доопрацюванням і дооформленням.

«За попередніми даними, у січні 2022 року газовидобувні компанії мають продати приблизно 80 млн кубометрів блакитного палива українського видобутку виробникам хліба, олії, яєць, курятини та борошна», — повідомили в уряді.

Раніше Кабмін до 30 квітня 2022 року обмежив вартість природного газу для виробників борошна, хліба, молока, курятини, олії.

Рішення стало наслідком заяви низки виробників продовольчих товарів щодо ризику зупинення виробництва через високу ціну на газ.

Коментарі

Всі новини