Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Кабмін розв'язав суперечку між НБУ та Мінфіном щодо облікової ставки: що буде з депозитами та кредитами

Кабмін зробив ставку з військових облігацій плаваючої. Фото: Segodnya Multimedia

Кабмін зробив ставку з військових облігацій плаваючої. Фото: Segodnya Multimedia

Ставка прибутковості військових облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП), через які фінансується держбюджет, тепер буде рухомою та прив'язаною до облікової ставки, тоді як нещодавно вона становила 11% річних. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів № 659 від 7 червня.

Рухома ставка обчислюватиметься з огляду на середнє значення облікової ставки Національного банку за річний період, що закінчується першого числа місяця, який передує місяцю здійснення чергових купонних виплат, і починається з першого числа цього самого місяця попереднього року.

Раніше постановою від 13 травня Кабмін збільшив граничний строк обігу військових облігацій із 15 до 30 років.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Інші умови випуску цих цінних паперів залишилися без змін: номінал – 1 тис. грн, купонний період – один рік, обсяг випуску – до 400 млн грн.

Раніше експерти повідомляли, що після підвищення облікової ставки банки мають підвищити дохідність депозитів і вартість кредитів для населення та бізнесу. Ставки за депозитами вже почали повільно зростати. Після подорожчання військових ОВДП цей процес прискориться, оскільки банки побоюватимуться, що вкладники перевкладатимуть свої гроші в держоблігації.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Щодо кредитів, то їхні ставки теж мають зрости. Але в умовах війни процес кредитування дуже обмежений неринковими чинниками. Можуть виникнути проблеми з держпідтримкою в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%», оскільки державі доведеться витрачати більше коштів на компенсацію кредитної ставки.

Контекст. Нацбанк із 3 червня підвищив облікову ставку з 10% до 25% річних, очікуючи, що Мінфін потім збільшить дохідність ОВДП. Проте Мінфін відмовився це робити, зберігши ставки на аукціонах 7 червня в діапазоні від 9,5% до 11,5% річних.

З початку війни Нацбанк придбав військові облігації на 120 млрд грн, тоді як обсяг запозичень із ринку становив 93 млрд грн, а загальне фінансування держбюджету за цей час – 412 млрд грн.

Коментарі

Всі новини