Facebook Pixel

«Дуже хочеться побачити крах країни-бензоколонки» — Денис Миргородський, Dynasty Investment group

Ілюстрація: Олександр Шатов

Ілюстрація: Олександр Шатов

Напередодні Нового року The Page та Київський міжнародний економічний форум спитали у спікерів КМЕФ про те, яким для них був 2023 рік і чого вони очікують від наступного. Засновник Dynasty Investment group Денис Миргородський розповів, як йому довелося пообіцяти європейському постачальнику обов’язково вижити, у чому він бачить головні загрози 2024 року і на що сподівається.

Як Денис Миргородський переконував європейців, що не збирається помирати

Якою була найскладніша задача, яку вам довелося вирішувати цього року?

На початку року я допомагав НАК «Нафтогаз України» повернути в державне управління 26 операторів системи розподілу газу (облгазів). Задачу такого масштабу державі ще ніколи не вдавалося реалізувати. Треба було інтегрувати компанії з понад 30 тис. співробітників, понад 12 млн клієнтів і десятками мільярдів виручки без переривання надання послуг та виконання аварійних робіт. Все це – маючи дуже обмежений людський та матеріальний ресурс. Багато людей з енергетичного ринку вважали це неможливим і передрікали провал, проте компанія працює, виконує свої завдання і розширює зону свого впливу.

Засновник Dynasty Investment group Денис Миргородський

Засновник Dynasty Investment group Денис Миргородський

Повернувшись до приватного бізнесу, я приєднався до проєктів розвитку і з подивом помітив, що європейські виробники обладнання не хочуть приймати замовлення від українських компаній, бо побоюються, що ті не зможуть виконати контракт до кінця. Довелося особисто і наполегливо доводити їм, що ми не менш надійні за інших.

QuoteОдному довелося пообіцяти, що я гарантовано не помру, поки ми не викупимо та не запустимо його обладнання (мабуть, через впевнений тон він повірив).

Поступово лід почав танути, а нові контракти укладатись.

Як би ви охарактеризували стан свого бізнесу на кінець 2023 року?

Якщо казати про виробництво тари, то бізнес залишається стабільним і навіть продовжує розвиватися, ми розширяємо асортимент і допомагаємо клієнтам створювати нові продукти.

Проте ситуація залишається крихкою. Споживчий ринок все ще дуже слабкий, і будь-яка фінансова турбулентність може його добити, спричинивши хвилю банкрутств виробників. Попри позитивні новини про жваве відновлення економічного зростання, ми не відчуваємо цього на споживчих ринках рідких товарів. Можливо, воно йде в інших галузях, наприклад, в оборонному виробництві.

Якщо говорити про фешн-бізнес, то він особливо стикається з проблемами дефіциту кваліфікованих кадрів для виробництв і кваліфікованих спеціалістів для e-commerce. Забагато людей покинуло країну, закрити деякі вакансії майже неможливо навіть за великі гроші. Проте попит на дизайнерський одяг зберігається (частково тому, що ми перш за все орієнтовані на західні ринки), і це дає надії на відновлення.

Найбільша ваша бізнесова перемога і найболючіша поразка?

В першій половині 2022 року наш завод залишився єдиним працюючим виробником полімерної тари в країні, від нас залежав порятунок цілих галузей промисловості: виробництво води і напоїв, молока, рослинної олії, побутової хімії та пива.

QuoteЯкби ми не впоралися, це призвело б не тільки до банкрутства і зникнення понад 100 виробничих компаній, але й до спалаху смертельних інфекційних хвороб, спричинених вживанням забрудненої води.

Команда працювала на межі людських можливостей та можливостей обладнання. Ситуація буквально висіла на волосині. І я вважаю великою бізнесовою перемогою те, що ми впоралися, не дозволили жодному виробнику питної води зупинитись і збанкрутувати.

Про поразку. Після довгих пошуків ми знайшли ідеальну земельну ділянку у Вишгородському районі Київської області для будівництва нового підприємства. Кілька місяців готували документи та проєктували завод. За лічені дні до початку робіт ця територія потрапила під окупацію, і нині вона занадто близько до кордону для розвитку там виробництва. Тому ми втратили свою мрію і свої інвестиції. Сподіваюсь, що тимчасово.

Чому Денис Миргородський вважає, що 2024-й буде важчим

Слово 2023 року для вас?

Стійкість.

Ви очікуєте, що 2024 рік буде важчим чи легшим у бізнесовому плані?

На жаль, у мене більше підстав очікувати, що 2024 рік буде важчим. Країні буде важче підтримувати макроекономічну стабільність через внутрішньополітичні процеси наших стратегічних партнерів, особливо напередодні президентських виборів у США. А споживчі ринки завжди чутливі до стабільності державного фінансування через велику частку держслужбовців, військових та пенсіонерів у загальній кількості споживачів. До того ж важкі часи примушують споживачів сильніше затягувати пояси та економити на всьому, крім продуктів першої необхідності.

QuoteДля нас і для країни в цілому вихід полягає у розвитку експортних можливостей, тому ми активно співпрацюємо з амбітними українськими бізнесами, які рвуться покоряти світові ринки.

Ваше головне побоювання щодо 2024 року?

Я боюся, що українці втратять єдність, яка дозволила нам всім вистояти у перші найважчі місяці повномасштабної війни. Що ми знову почнемо бачити ворога одне в одному, а не по той бік фронту.

Ваше головне очікування від 2024 року?

Повний економічний і політичний крах країни-бензоколонки. Якщо він не станеться у 2024-му, я згоден почекати. Але дуже хочеться його побачити на власні очі.

Подякувати 🎉