В Україні зріс Індекс прозорості енергетики, який DiXi Group щороку розраховує з 2018 року. Показник 2023 року – 41 бал зі 100 можливих, на противагу 39 балам у 2022 році. Цей незначний прогрес (на 2 пункти) доводить можливість покращення прозорості енергетичного сектору навіть в умовах війни, наголосили аналітики під час презентації Індексу.
«Бізнес давно каже, що не може нормально планувати роботу без достатньої кількості даних. Багато чого з того, що зараз закрито, можна зробити публічним», – наголосила президент DiXi Group Олена Павленко.
Індекс-2023 охопив 229 індикаторів, об'єднаних у 8 категорій, заснованих на конкретних нормативних вимогах та найкращих світових практиках з розкриття інформації.
На відміну від 2022 року, коли було падіння за всіма категоріями, минулого року за двома з них прозорість помітно зросла. Це категорії «Постачання» (+6 балів) та «Органи влади» (+18 балів). Інші категорії продемонстрували таку динаміку: «Баланси» (-4), «Природні монополії» (-5), «Надійність та безпека» (0), «Споживання» (0), «Звітність» (-3) та «Політика» (-1).
Як розповіли експерти, для третини індикаторів Індексу (79 із 229) зберігається нормативне обмеження публічності. Причому, для третини з них (26 індикаторів) – це наслідок директивної заборони публікації, для двох третин (53 індикаторів) діє ініціативне рішення тих чи інших органів влади обмежити публічний доступ до даних.
Член НКРЕКП Олександр Формагей повідомив, що завдяки співпраці з DiXi Group минулого року їм вдалося знайти компромісний варіант відновлення доступу до реєстрів регулятора та відкрити ще два реєстри вже цього року.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також