Facebook Pixel

В українській енергетиці побільшало відкритих даних, але до довоєнного рівня ще далеко

В Україні зріс Індекс прозорості енергетики, який DiXi Group щороку розраховує з 2018 року. Показник 2023 року – 41 бал зі 100 можливих, на противагу 39 балам у 2022 році. Цей незначний прогрес (на 2 пункти) доводить можливість покращення прозорості енергетичного сектору навіть в умовах війни, наголосили аналітики під час презентації Індексу.

«Бізнес давно каже, що не може нормально планувати роботу без достатньої кількості даних. Багато чого з того, що зараз закрито, можна зробити публічним», – наголосила президент DiXi Group Олена Павленко.

Динаміка Індексу прозорості енергетики України

Динаміка Індексу прозорості енергетики України

Індекс-2023 охопив 229 індикаторів, об'єднаних у 8 категорій, заснованих на конкретних нормативних вимогах та найкращих світових практиках з розкриття інформації.

На відміну від 2022 року, коли було падіння за всіма категоріями, минулого року за двома з них прозорість помітно зросла. Це категорії «Постачання» (+6 балів) та «Органи влади» (+18 балів). Інші категорії продемонстрували таку динаміку: «Баланси» (-4), «Природні монополії» (-5), «Надійність та безпека» (0), «Споживання» (0), «Звітність» (-3) та «Політика» (-1).

Як розповіли експерти, для третини індикаторів Індексу (79 із 229) зберігається нормативне обмеження публічності. Причому, для третини з них (26 індикаторів) – це наслідок директивної заборони публікації, для двох третин (53 індикаторів) діє ініціативне рішення тих чи інших органів влади обмежити публічний доступ до даних.

Член НКРЕКП Олександр Формагей повідомив, що завдяки співпраці з DiXi Group минулого року їм вдалося знайти компромісний варіант відновлення доступу до реєстрів регулятора та відкрити ще два реєстри вже цього року.

Подякувати 🎉