Президент Володимир Зеленський 5 вересня підписав указ про звільнення голови Донецької обласної військової адміністрації Павла Кириленка «згідно з поданою ним заявою». Цього ж дня голова фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Давид Арахамія заявив: «Наступного дня опрацьовуємо та призначаємо Павла Кириленка на посаду голови АМКУ». Учора Рада задовольнила прохання голови АМКУ Ольги Піщанської про відставку.
Хто такий Павло Кириленко
Павло Кириленко очолив Донецьку облдержадміністрацію 5 липня 2019 року, а після початку повномасштабної війни став головою ОВД.
Народився він 5 травня 1986 року у Макіївці Донецької області. 2008 року закінчив Юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого за спеціальністю «Правознавство».
У прокуратурі України працював з липня 2008 року помічником прокурора, прокурором відділу, заступником прокурора, прокурором прокуратури та начальником слідчого управління прокуратури. Працював у прокуратурах Донецької області, Криму та Генпрокуратурі.
22 вересня 2017 року призначений військовим прокурором Ужгородського гарнізону.
У офіційної фейсбук-сторінки Кириленка 58 тис. підписників, в інстаграмі – 2711 повідомлень та 18,3 тис. підписників, у твіттері – 3113 читачів. У цих соцмережах розміщується лише офіційна інформація. Особиста фейсбук-сторінка Кириленка доступна лише для друзів.
Скандали та чутки, пов'язані з Павлом Кириленком
У соцмережах ексглаву Донецької ОВА часом плутають із його тезкою та однофамільцем – екснардепом, з яким пов'язано багато різних скандалів.
Майбутньому ж голові АМКУ висувають фактично одне звинувачення – наявність старшого брата Євгена, який працював у силових структурах України, а 2014 року перейшов на бік так званої ДНР і з того часу працює оперативником у «міністерстві державної безпеки ДНР». Говорять і про батьків, які живуть на окупованій території.
У липні 2019 року Зеленський, представляючи нового голову Донецької військово-цивільної адміністрації, прокоментував інформацію про його «брата з ДНР». Президент зазначив, що бачив інформацію про те, що «брат Паші працює десь у ДНР, служить».
«Я знаю, що для Паші це болюче питання, тому я взяв на себе сміливість про це сказати. З братом людина не розмовляє в зв'язку з політичними розбіжностями. Сам Паша покинув ту територію, перебуває і працює в Україні з перших днів окупації... І попрошу не ділити нас на своїх та чужих людей, які мешкають на тимчасово окупованих територіях. Вони такі ж українці, дефектів у них немає», – сказав Зеленський.
В інтерв'ю «Головкому» у грудні 2019 року Кириленко заявив, що не підтримує з братом жодних зв'язків «через політичні відмінності, зокрема». Батьки його справді проживають у Горлівці. «Вони приїжджають до Києва час від часу до онуків. А переїжджати не хочуть. Немолоді, і їм краще там, де вони є», — пояснював він.
У багатьох інтернет-джерелах стверджується, що дружина Кириленка і зараз працює в управлінні праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради. У тому ж інтерв'ю «Головкому» Кириленко сказав, що його дружина за фахом лікар-стоматолог. «Моєму синові сім років, пішов у перший клас, доньці 10 місяців. Вони живуть у Києві. Якби вони жили в Ужгороді, ми б з ними не бачилися взагалі. А в Ужгороді ми разом жили, коли я працював там», – пояснив Кириленко.
Звинувачували Кириленка і в тому, що 10 липня 2019 року він як керівник Донецької обласної військово-цивільної адміністрації вирушив в ознайомчу поїздку на передові позиції українських сил поряд з лінією розмежування. Його кортеж потрапив під ворожий обстріл. Внаслідок цього згоріла вантажівка КрАЗ, один військовослужбовець загинув у машині супроводу і ще один був поранений.
За словами керівників Операції об'єднаних сил, голова Донецької області не попередив їх про подорож. Кириленко підтвердив цю інформацію та зазначив, що не знав, з ким потрібно було погодити візит, і діяв за своїм планом.